Na salašské hřiště, kde se odbýval v režii Sboru dobrovolných hasičů Salaš 17. ročník závodu soutěže mladých hasičů O pohár starostky obce Jitky Točkové, pálilo slunce ze všech svých zbraní. Ti, kteří zrovna nezávodili, vyhledávali stín pod korunami stromů. Závod na salašském sportovišti byl zároveň posledním před derniérou seriálu Velké ceny mladých hasičů, jenž se uskutečnil o třetí červnové neděli v metropoli Slovácka, v Uherském Hradišti.

Noc s Metodějem na Výšině svatého Metoděje v Uherském Hradišti
Na Výšině sv. Metoděje to žilo, bavila muzika, ostrotřelci i kat

Mladí hasiči ve věku od šesti do 11 let, starší do patnácti let, předvedli boj o každou setinu sekundy, a to ve štafetě a požárním útoku, takzvané královské disciplíně. Fair play byla jako vždy základním předpokladem sportovního zápolení mladých hasičů.

„V kategorii mladších žáků v požární útoku zvítězilo časem 20,67 sekundy družstvo Ostrožské Lhoty. Druhé místo obsadilo družstvo Modré časem 21.21 sekundy a na třetím místě skončilo áčko Šumic v čase 22,03. Jejich béčko skončilo poslední, tedy dvanácté,“ informoval starosta salašských hasičů Lukáš Snopek.

V kategorii starších žáků triumfovali bojkovičtí mladí hasiči, kteří v požárním útoku dosáhli času 15.93 sekundy. Druzí skončili starší žáci z Míkovic v čase 16,61 sekundy a třetí místo vybojoval tým ze Starého Hrozenkova časem 18,27 sekundy. Ve štafetě dvojic mladších žáků bylo nejlepší áčko Starého Města, kterou zdolalo za 61,50 sekundy, nejlepším týmem v kategorii starších žáků byli časem 54,11 sekundy Míkovičtí. Starostka Salaše Jitka Točková předala třem nejlepším družstvům v každé z kategorií poháry, těm ostatním, které nedosáhly na stupně vítězů, diplomy.