Třešničkou na dortu byl vůz Ferrari Enzo, jediné vozidlo svého typu v České republice.

Tisíce lidí si přišly zblízka prohlédnout nejen drahé vozy, ale i tváře slavných osobností. Druhý sraz sportovních aut si nenechala ujít Miss Iveta Lutovská, zpěváci Jiří Korn nebo Heidi Janků, Zdeněk Podhůrský, ale i Zuzana Belohorcová, Dominika Mesarošová či Sámer Issa.

Někteří majitelé luxusních vozů si však cestou do Hradiště udělali závodní trať z dálnice D1. Policie potvrdila, že u několika řidičů mobilní radary zaznamenaly překročení rychlosti. „Záznamy předáme k vyřešení ve správním řízení,“ řekla jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Zastavovat rychlá auta v provozu by podle Vedrové bylo příliš riskantní, zejména v zúžených místech. Proto se policie rozhodla řešit překročení rychlosti až zpětně.
Policisté o akci věděli a auta na trase monitorovali. Jihomoravská policie do akce nasadila vrtulník a hlídky ze všech dálničních oddělení. Záznamy z mobilních radarů jsou podle Vedrové průkazné, je na nich zaznamenána registrační značka vozidel a jejich rychlost.

Mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental uvedl, že kolem devatenácté hodiny auta z města odjela. „Monitorovali jsme jejich pohyb, ale bylo to bez problémů,“ řekl mluvčí. Policisté v Uherském Hradišti se posádky luxusních aut sami pokutovat nechystali.

Irena Trojková, čtk