„O setkání je mezi harmonikáři stále větší zájem. S takovou nám brzy Dvorana stačit nebude,“ poznamenala členka organizačního týmu Barbora Kubíčková.
Mezi přihlášenými byla dokonce i jedna žena, která se před rokem setkání účastnila jako divačka. Pracovní povinnosti jí ale letošní účast zhatily. Na podiu se vedle tahacích harmonik objevila také jedna foukací. Zpestřením bylo vystoupení harmonikáře a dudáka, kterým byl Jihočech žijící ve Zlíně Jiří Pravec. Mezi účastníky nechyběli ani místní muzikanti.

„Byl jsem na všech setkáních. Hraji na harmoniku z roku 1928, kterou otec kdysi koupil od jednoho cikána. Táta mě naučil základy, ale jinak jsem samouk,“ prozradil krátce před vystoupením Jan Zetka ze Strání.

Nejdříve se představil každý z účastníků samostatně. Po přehlídce pak večer pokračoval zábavou, kdy harmonikáři hráli dle libosti.

Víkendové dění však bylo ve Strání daleko pestřejší. V pátek se tam konal koncert místních Sacchie Phantes a jejich hostů a na neděli pak členové Červeného kříže Květná a pracovníci informačního centra připravili v restauraci Na Huti tradiční předvánoční výstavu perníků a adventních a vánočních dekorací.

.