„K první události byli hasiči povoláni v úterý ráno na Uherskohradišťsku. Jednalo se o odstranění vyvráceného stromu na komunikaci u Mikulčina Vrchu," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Po klidnějším dopoledni a odpoledni se intenzita zásahů na odstranění následků silného větru zvýšila ve večerních a nočních hodinách. V převážné části případů se jednalo o odstranění stromů z komunikací. „Ve Zlíně a Zubří došlo ale také k pádu větví na zaparkovaná osobní vozidla. Ve středu po půl třetí ráno zasahovali hasiči také na místě pádu sloupu veřejného osvětlení v Brumově," dodal mluvčí hasičů.

K asi největší škodě došlo v souvislosti s pádem sloupu na zařízení trafostanice v Horní Bečvě, konkrétně části Mečůvka. „V důsledku poškození transformátoru uniklo asi 70 litrů oleje. „Událost byla na krajské operační středisko hasičů ve Zlíně oznámena po jedné hodině ráno. Na likvidaci úniku se podílely dvě jednotky hasičů," dodal Libor Netopil.

Celkem zasahovaly jednotky hasičů u pěti událostí na Uherskohradišťsku, sedmi událostí na Vsetínsku, tří na Kroměřížsku a čtyřech na Zlínsku. „V dnešních ranních hodinách se situace zklidnila a další výjezd hasičů již nebyl evidován," dodal mluvčí.

Máte nějaké svoje fotograife, kterými byste chtěli upozornit na škody silného větru, který se přehnal Zlínským krajem z úterka na středu? Pošlete nám jen na e-mail redakce.slovacky@denik.cz nebo redakce.zlinsky@denik.cz