V Bánově to v sobotu na 5. Slovácké benefici zkrátka žilo. A jen tak mimochodem – při tradiční dražbě sportovních propriet se podařilo na dobročinné účely získat téměř sedm set tisíc korun.

„Přesně to bylo 695 tisíc. Nejvíce vynesl dres Michaela Frolíka z Winnipegu Jets, dražily se ale třeba také věci Šárky Pančochové," prozradil hlavní organizátor benefice Jakub Kovář.

Nejen sportovní fanoušci si v zaplněném bánovském sportovním areálu mohli vychutnat umění fotbalových reprezentantů Michala Kadlece či Tomášů Hübschmanna se Sivokem, nebo zkontrolovat, jak to v kopačkách jde hokejovým hvězdám Ondřeji Pavelcovi, Jakubu Voráčkovi, Michaelu Frolíkovi či Jaroslavu Balaštíkovi. O srandičky se pak starali především herci Luděk Sobota, Václav Svoboda neboli Lumír Nykl k Ulice, Martin Zounar a Pavel Nečas alias boss Matějka z kultovního seriálu Okresní přebor, který také za všechny do nebe pozdravil čtyři tragicky zesnulé hokejové šampiony Karla Rachůnka, Jana Marka, Josefa Vašíčka a Pavola Demitru.

Duel se rozjížděl pomaleji, branek bylo dlouho jako šafránu, nakonec si ale fanoušci přišli na své, když viděli 32 gólů! V normální hrací se oba soupeři rozešli smírně 7:7, o vítězi nakonec nerozhodl ani penaltový roztřel, který skončil 9:9.