Během její obnovy, která probíhala od jara letošního roku, položili v tělocvičně novou podlahu, instalovali nové LED osvětlení i systém vzduchotechniky, vymalovali a natřeli stěny. Nainstalovali také prvky pro zlepšení akustiky.

Modernizace se dočkalo také zázemí tělocvičny, tedy kabinet, šatny, WC a sprchy. Investorem byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Celkové náklady dosáhly 7,7 milionu korun, z toho zhruba 4 miliony pokryla dotace z Národní sportovní agentury.

Nedělní obchůzka chasy s hodovým atributem, tečka za kostelanskými hody
Nedělní obchůzka chasy s hodovým atributem, tečka za kostelanskými hody

„Jsem velmi ráda, že se podařilo zmodernizovat tuto tělocvičnu, která nabídne příznivější podmínky pro sportování nejen studentům této školy, ale i široké veřejnosti. Je to o to důležitější právě teď, kdy po období mnoha omezení způsobených koronavirem potřebujeme, aby se mládež opět vrátila ke sportu a pohybu,“ uvedla radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast školství.

Školní tělocvičnu vybudovali v roce 1997. Od té doby některé její části byly ve špatném technickém stavu a neodpovídaly současným požadavkům.