Nemáme se za co stydět

„Vykonali jsme kus práce a nemáme se za co stydět. Někteří lidé z obce nám ale neustále hází klacky pod nohy v podobě stížností na hluk a podobně. Stěžovatelé ale nikdy nepřišli věc řešit osobně. Věřím, že bychom se určitě domluvili. Svá pochybení jsme vždy uznali a dokážeme sjednat nápravu,“ poznamenal Pavel Chabičovský. Podle svého mínění ale nechce působit v obci, kde jsou jeho aktivity na obtíž. „Bůrovce byly pro mě zábavou, mám rád hudbu a lidi kolem ní. Pokud ale někdo mou práci používá jako štít pro vnitropolitické boje, pak se toho nechci účastnit,“ vysvětlil svůj postoj.

Jeho zásluhy uznává i starostka Topolné Hana Marášková. „Pan Chabičovský skutečně dokázal problematickému objektu vetknout punc výjimečnosti. Jeho zásluhy jsou nesporné. Z jeho případného odchodu nejsem nadšená. Věřím, že se podnikatel zastaví u nás na úřadě a vše se vysvětlí,“ řekla Marášková.

Odpůrci provozu tvrdí, že častý ruch z Bůrovců je komplikací, která jim znepříjemňuje pobyt v obci.

„Kromě hluku komplikují situaci i vandalové, vracející se z Bůrovců. Ti trhají kukuřici z přilehlého pole a házejí ji na silnici. V obci poškozují značky, převracejí popelnice a dělají podobné nepřístojnosti,“ kroutí nesouhlasně hlavou zastupitel Topolné František Viceník.

Provoz kulturního střediska se totiž zhruba před desíti lety prakticky zastavil. Areál se pokoušelo „oživit“ několik regionálních podnikatelů, většina z nich ale brzy splakala nad výdělkem. Jejich aktivity vždy narazily na nezájem veřejnosti.

Z areálu se stala Mekka kultury

Objekt dokonce nechali zástupci obce zaevidovat do nabídky realitní kanceláře, ani tímto způsobem však zájemce nenašli. Před třemi lety si Bůrovce pronajali bratři Chabičovští, známí jako diskžokejové a pořadatelé regionálních kulturních akcí. Ze zanedbaného střediska v Topolné se zanedlouho stala vyhledávaná „Mekka“ hudbymilovných nadšenců. Provozovatelé návštěvníkům nabízeli pravidelné diskotéky, taneční zábavy, ale i zábavné programy pro děti a motorkáře.