„I přes aktuální nepříznivou epidemiologickou situaci v České republice na stavbě jihovýchodního obchvatu Otrokovic k žádnému zpoždění nedochází. Naopak předpokládáme, že řidiči se poprvé po obchvatu projedou již v červnu, kdy plánujeme jeho zprovozněnív omezeném režimu,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnica dálnic ČR Jan Studecký.

Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště a Zlín – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu a nebude již více zatěžovat frekventovanou křižovatku v Kvítkovicích.
Informaci o dřívějším zprovoznění obchvatu potvrdila také mluvčí společnosti Eurovia Iveta Štočková.

„V polovině června se obousměrně zprovozní polovina obchvatu v režimu jednoho jízdního pruhu. Úplné zprovoznění zatím předpokládáme na přelomu září a října letošního roku,“ dodala mluvčí.

Předpokládaná cena stavby je 709 milionů korun. Úsek bude měřit 3,1 kilometru. Obchvat bude začínat v místě, kde končí severovýchodní obchvat Otrokovic. Jeho konec pak bude před řekou Moravou v průmyslové části Napajedel, kde se napojí na silnici I/55.

Práce zahrnují také vybudování čtyř mostů, mimoúrovňové a okružní křižovatky, přeložky silnic, místních komunikací a inženýrských sítí.