Rozhodla se totiž podpořit mladou australskou společnost ATLAS GAMING a prostřednictvím své kyperské společnosti SYNOT International Limited se stává jejím strategickým partnerem a investorem.

„Tato spolupráce bude mít pozitivní dopad na celou skupinu SYNOT. Především půjde o navýšení výroby a tím pádem i zaměstnanosti, a to především v uherskohradiš­ťském regionu," popsal prospěch Slovácka z podobné akvizice obchodní ředitel společnosti SYNOT Miroslav Valenta.

Jeho slova ještě více upřesnila mluvčí společnosti Magda Pekařová. Ačkoliv dle jejího vyjádření skupina SYNOT v poslední době expandovala do několika zemí a i nadále vyhledává další příležitosti pro zahraniční spolupráci, její výrobní zázemí však stále zůstává v České republice – v Uherském Hradišti.

„Pokud česká vláda nepřistoupí k výrazným restrikcím v oblasti loterního průmyslu, díky tomuto trendu očekáváme, že v letech 2016 až 2017 budeme moci na Slovácku rozšířit naše výrobní kapacity o desítky nových pracovních míst. Bude se jednat převážně o dělnické profese," vysvětlila Magda Pekařová.

Společnost ATLAS GAMING patří k výrobcům herních zařízení a her kasinového typu. Od vzájemné spolupráce si zainteresované strany slibují mezinárodní rozvoj společnosti ATLAS GAMING a distribuce jejích produktů do dalších zemí.