Dusné podnebí v úterý 7. srpna na Střední průmyslové a hotelové škole v Uherském Hradišti tak jenom dokreslovalo napjatou atmosféru, jaká panuje při závěrečném hodnocení soutěže TOP Víno Slovácka. O prestižní ocenění se letos utkalo 20 vinařů.

„Čím dál méně záleží na daném roku a vinaři si dokáží poradit technologicky téměř se vším. Zatímco minulý rok, jehož vína dnes hodnotíme, zůstává před degustací velkou neznámou, už dnes se těším na letošní sklizeň. Počasí nahrává brzké úrodě, což může být přínosné, ale také zrádné,“ prohlásil Jakub Šebesta před samotným ochutnáváním.

Ze sto jedenácti vzorků jasně dominovala kategorie bílého vína, která byla zastoupena celkově šestadevadesátkrát v osmnácti odrůdách a třech Cuveé. Početně skončila na druhém místě červená vína s devíti zástupci, a nakonec růžová vína s šesti vzorky.

Nejvíce degustované druhy byly Ryzlink rýnský a Chardonne. Slavnostní vyhlášení vítězů TOP Vína Slovácka 2018 se uskuteční v sobotu 18. srpna při příležitosti Vinařských slavností v Polešovicích.