Člena tamního dobrovolnického hasičského sboru k účasti v soutěži Hasič roku 2012 dostrkala rodina s kamarády. Nikdy předtím se ještě profesionálně nefotografoval ani se neprocházel po přehlídkovém mole. „Ale zkusit se přece má všechno," komentuje to.

Pořadatelé z necelé stovky přihlášených vybrali deset semifinalistů, kteří minulou neděli poměřili své síly v prostorách modelingové agentury Jaro na pražském Václavském náměstí. „Nejdříve jsme absolvovali pohovor s porotou. Ptali se na to, co studuji, jaké mám koníčky. Pak jsme se chvilku promenádovali nahoře bez, aby mohla komise zhodnotit naše postavy," popisuje Lukáš Dacík průběh semifinále, z něhož nakonec postoupil do závěrečné fáze mezi čtyři nejlepší.

Už na první pohled je z pořízené fotografie patrné, že svému vyrýsovanému svalstvu dává co proto. Jeho hlavním koníčkem, hned po požárním sportu, jsou ultimátní zápasy. „Odehrávají se v kleci, povoleno je vše kromě píchání do očí a útočení na genitálie. Je to takové smíšené bojové umění. Přednedávnem jsem v Hodoníně vyhrál nejrychlejší k.o. večera, do čtyřiceti sekund jsem upáčil soupeře na ruku." Teď už snad jeho svalová výbava nikoho nepřekvapí, stejně jako fakt, že trénuje v několika fázích denně.

Osobnost Lukáše Dacíka má však i svou estetickou stránku. V osmnácti letech si jako správný Vlčnovjan oblékl kroj, sedl na koně a jal se při tradičním folklorním svátku chránit svého krále. „Líbí se mi i lidové písničky," přiznává.

Ve Sboru dobrovolných hasičů Vlčnov působí od roku 1998 a zvládá všechny možné disciplíny – individuální stovku, požární útok na postu levého proudu a štafetu na kladině. S družstvem se připravuje na kvalifikaci o Hasičskou olympiádu 2013, která se uskuteční ve Francii.

Do budoucna se chce Lukáš profesionálně věnovat managementu krizových situací. Na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci totiž studuje obor Ochrana obyvatelstva. A na závěr informace pro slečny, jimž se jeho foto zalíbilo – je nezadaný.

Jak hlasovat?

Vítěze soutěže Hasič roku 2012 zvolí veřejnost prostřednictvím hlasování od 1. září do 2. listopadu. Hlasovat můžete pomocí SMS, e-mailu nebo facebooku. Podrobnější informace naleznete na www.hasicroku.com. Nejúspěšnějšího soutěžícího organizátoři vyhlásí na finálovém galavečeru Miss hasička ČeskoSlovensko 2012 dne 2. listopadu.