„Náš plán je takový, že spolu s autobusovou zastávkou tam budou i veřejné záchody," upřesnil starosta Boršic Roman Jílek. Ten si netroufám odhadnout, zda to bude v příštím roce. „Spíš v příštích letech, při rekonstrukci celého prostoru," dodal starosta.

Lidé si naneštěstí už při čekání na autobus zvykli, že si v bývalé trafice nic nekoupí. Ta je přestěhovaná. „Vím, že se tady s tím má něco dělat. Asi čekají na nějaké dotace. Viděla jsem čtyři návrhy. Bylo to honosné, ale nelíbilo se mi to, protože to bylo samé sklo a to se sem nehodí. Mají tu být i veřejné záchodky, což je potřebné. Až to bude, tak to bude," zhodnotila Hedvika Tomešková.

Starosta tvrdí, že pokud někdo přijde s dobrým podnikatelským záměrem, určitě jej radnice podpoří. „Nájem by byl spíš jen symbolický, ale o tyto prostory opravdu zájem není," dodal starosta. „Víme, že ty podmínky nejsou ideální. Chybí tu voda, WC. Minulé vedení radnice nepodpořilo prodejnu rychlého občerstvení, aby se z toho nestala nějaká nálevna," doplnil. Podle vedení obce by bylo možné zájemcům do určité míry i pomoci. „Ale různé spolky a zájmová sdružení mají pro svou činnost dost místa jinde, třeba ve školce, škole nebo kulturním domě," doplnil místostarosta Petr Dula.

Obec má k dispozici i další místa určená k podnikání. „Ta, která jsou v dobrém stavu, tak už jsme pronajali. Cukrárnu, trafiku, kadeřnictví, masérnu, oděvy, domácí potřeby, lékárnu," vypočítává místostarosta.

Podobnou zkušenost mají ve Starém Hrozenkově, kde jednu z podobných drobných staveb už dříve opravili a udělali z ní sklad.