„Spokojená se současným stavem zdejšího venkovního bazénu rozhodně nejsem, i proto tam v létě nechodím. Jedná se o starý komplex, který v porovnání s možnostmi jinde nemůže nikoho zaujmout. Určitě bych uvítala změnu v podobě vystavění nového koupaliště," poukázala na současný stav Broďanka Aneta Janečková.

S havarijním stavem stávajícího objektu je obeznámeno také vedení CPA Delfín Uherský Brod, které má areál ve správě. Rozsáhlejší rekonstrukci a zásadnější investice ale letos a ani v budoucnu neočekává.

„Městské koupaliště z roku 1934, doplněné o filtrační stanici a rozdělení pro neplavce z roku 1974 je stále provozuschopné, ačkoliv samozřejmě neodpovídá dnešním trendům a potřebám především pro rodinné vyžití. Nicméně do rozhodnutí, jaká jeho varianta se bude řešit, neprovádíme zásadní opravy, abychom zbytečně neplýtvali finančními prostředky," vysvětlil současnou patovou situaci ředitel CPA Delfín Vlastimil Šmíd. Navzdory tomu se menších úprav areál dočkal, ať už v podobě opravy hřiště na beachvolejbal, vytvoření prostoru s umělou trávou nebo instalace mobilní skluzavky, další menší změny se pro nadcházející sezonu chystají.

„Loni jsme museli předběžně ukončit sezonu 24. srpna kvůli prasklému cirkulačnímu potrubí. Letos nás čeká oprava rozkopaného terénu a zatravnění po opravě potrubí. Také hledáme nějakou nejschůdnější a nejekonomičtější variantu opravy dna v plaveckém bazénu, které se vydroluje. To způsobuje velké problémy údržbě a čištění," dodal ředitel CPA Delfín. V nejbližší době tak obyvatele Uherského Brodu nečekají žádné velké investice do systému venkovního koupání a na projekt výstavby nového areálu se tak bude ještě pár let pouze prášit.

„Máme kompletně zpracovanou studii na novou výstavbu s náklady kolem 60 milionů korun. Ty jsou bohužel v současné chvíli nad rozpočtové možnosti města, a tak čekáme na vhodnou dotační výzvu, jenž by nám část peněz ušetřila. Drobnější částku v řádu 500 tisíc korun chceme poskytnout tento rok pouze na opravu dna ve stávajícím objektu," sdělil místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý. Jedná se však o běh na dlouhou trať, než se nahromadí dostatek prostředků buď z rozpočtu města, či z dotačních titulů. „V optimistickém scénáři počítáme s výstavbou nového venkovního bazénu do pěti let," uzavřel místostarosta.