„Vyrůstala jsem prakticky pod stanem. S dětmi takovou možnost zatím moc nevyužíváme a jezdíme spíš do chatek, ale na pobyt v kempu nedám dopustit. Dovolená tam má úplně jinou atmosféru ve srovnání třeba s hotelem," popsala svou zálibu Mirka Procházková z Uherského Hradiště. A na podobně laděné turisty se už chystají jednotlivé kempy na Slovácku.

Slovácký dvůr nově nabízí stanování

Zatímco některé slibují především standard, který už návštěvníci z minulosti znají, jiné překvapí hned několika novinkami. Zřejmě nejvíc se jich milovníci kempování dočkají v Ostrožské Nové Vsi. Najdou je dokonce v obou tamních kempech. Ve Slováckém dvoře se na novinky mohou těšit hlavně milovníci stanování. Na ty čeká nově upravená plocha pro zhruba 40 stanů a především daleko kvalitnější zázemí s elektřinou, sociálkami a kuchyňkou. Jen o kousek dál pak vyroste nové zajímavé místo pro všechny návštěvníky kempu. Tím bude nová vodní plocha s kačenami, husami a dalším vodním ptactvem, která bude sloužit jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. „Ubytování v chatkách je už možné a to od dubna až do října. Jinak takovým oficiálním zahájením sezóny bude u nás stejně jako vloni gulášový festival 16. dubna," informoval za provozovatele ze Slováckého dvora Jiří Mitáček.

Cyklistů ráj u koupaliště Albatros

A na novinky bude letos lákat i nedaleký Cyclo-Aqua-Autocamp, který funguje v rámci přírodního koupaliště Albatros. Ten nabídne komfortní zázemí především pro cyklisty, kteří budou moci zavítat na tamější nové sociálky, občerstvit se, dofoukat, opravit, umýt si kolo, dát si věci do úschovy, či vůbec využít dalšího širokého servisu, včetně možnosti ubytovat se. Současnou kapacitu asi 110 lůžek navíc v nejbližší době rozšíří další pětice apartmánů. „Vše chceme poprvé prezentovat na otvírání stezek koncem dubna," konstatoval za tamější provozovatele Roman Mikoška.

Turisté zamíří co kempu na Babí horu

Turisty letos přivítá také Camping Babí hora v Hluku. Tamější tradiční standard dle provozovatelů letos navíc doplní opravený chodník mezi chatkami, či kvalitnější dodávky vody. Pro zájemce bude k dispozici také více dětských hraček či jízdní kolo k zapůjčení. „Oficiálně začínáme sezónu od 1. června. Nicméně už od 1. května mohou k nám třeba najíždět karavany," uvedl provozovatel Zdeněk Pawera.

A stavební práce jsou v plném proudu také v Bojkovicích. Tamní Eurokemp totiž dodává modernější tvář posledním čtyřem chatkám, které za svými kolegyněmi doposud zaostávaly. „Prochází celkovou rekonstrukcí, včetně nových kuchyňských linek, umyvadel, sprchových koutů a vůbec všeho sociálního zařízení," informoval za Eurokemp Josef Pražan. Mimo téměř stovku lůžek se návštěvníci podle jeho slov mohou těšit také na zábavné neděle pro děti, bazén či beach volejbalové hřiště. Vše bude uváděno do provozu postupně od května.