Šindel se vyráběl ručně a na hospodářské objekty hradu bylo použito téměř 60 tisíc kusů štípaného šindele. Celková cena za opravu střechy se vyšplhala na více než 18 milionů korun.

Zámek Buchlovice je otevřený veřejnosti už od 1. března. Interiéry jsou otevřeny vždy o víkendech a zámecký park je přístupný denně.

V roce 2022 byla dokončena zkušební rekonstrukce části ohradní zdi zámku a podařilo se také obnovit zídky na nádvoří a u hlavní zámecké budovy. V opravách ohradních zdí se má nadále pokračovat. Kovářsky restaurována byla hlavní zámecká brána, která svým zářícím zlaceným listovím zvýrazňuje vstup do zámeckého areálu.

Příprava výstavy tulipánů na zámku v Buchlovicích.
Zámek Buchlovice láká Tulipománií i výstavou růží

Zámek ve Vizovicích otevírá v sobotu 1. dubna. Zatímco vloni mohli návštěvníci živě sledovat práci odborníků při restaurování kachlových kamen, letos již budou obdivovat výsledek restaurování.

Na trasu se vrací také dva čerstvě restaurované obrazy. Mimořádná akce se chystá na konec května, budou představeny všechny předměty, které byly, díky štědrým donátorům, během posledních 12 let na zámku restaurovány.

Arcibiskupský zámek Kroměříž slavnostně otevřou 31. března, kdy začne akce Jaro na zámku, která potrvá do 1. května. V celé své kráse bude k vidění Sněmovní sál.

Rekonstrukce sálu trvala téměř dva roky a přišla zhruba na 20 milionů korun. Otevřít se má také zrekonstruovaná zámecká obrazárna. Opravy na zámku, hrazené z evropských fondů, zahrnovaly také vyčištění rybníků, novou střechu nebo elektroinstalaci. Celková částka se vyšplhala na čtvrt miliardy korun.

Návštěvníkům se otevře zrekonstruovaný Sněmovní sál v Kroměřížském zámku
Zámek Kroměříž: Opravený Sněmovní sál opět září zlatem a otevírá své brány

Hrad Lukov se otevírá pro veřejnost v sobotu 1. dubna. Právě tam dokončili opravy posledního schodiště v areálu horního hradu. Návštěvníci tak budou moct projít pamětihodností nejen bezpečně, ale i pohodlně. O sponzorské dodání ocelových částí se postaraly firmy Padoza Fryšták a Podhoran Lukov.