Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nového ředitele Slováckého divadla jmenvali letos, do funkce nastoupí až za rok

Uherské Hradiště – Nový ředitel Slováckého divadla v Uherském Hradišti je sice už znám, jmenuje se Michal Zetel, avšak jeho jmenování radou města vzbudilo polemiku. Nástup do funkce totiž radní stanovili až od 1. září 2015, což se některým lidem zdálo hodně pozdě od samotného jmenování.

26.9.2014
SDÍLEJ:

Michal Zetel. Ilustrační foto.Foto: Archiv Slováckého divadla

S tímto datem nesouhlasí například zastupitel města Uherské Hradiště a členem výběrové komise Jaroslav Mikulík, který působí jako ředitel Domu kultury v Uherském Brodě. „Jmenování Michala Zetela ředitelem Slováckého divadla respektuji jako rozhodnutí většiny, ačkoli s ním principiálně nesouhlasím. Pozdní datum nástupu se mě osobně dotýká, neboť mám nepříjemný pocit, že jsem se stal, jako člen odborné sekce komise, účastníkem režírované divadelní komedie," ohradil se Jaroslav Mikulík, jeden ze dvou členů komise osmnáctičlenné komise, kteří nehlasovali pro Michala Zetela.

Proč nově zvolený ředitel nastoupí až téměř za rok, má však hned několik důvodů a ty se pokusil vysvětlit sám nově jmenovaný divadelní šéf. „Mám jisté závazky, které potřebuji dokončit. Jelikož učím na vysoké škole, přijde mi nefér přerušit výuku svých studentů během školního roku," naznačil Michal Zetel. Současný ředitel Igor Stránský navíc ohlásil odstoupení z funkce ředitele až na konec srpna příštího roku. Toto datum zvolil podle svých slov kvůli přípravě jubilejní sedmdesáté sezony fungování Slováckého divadla, což připadá právě na rok 2015. „Nový ředitel nastoupí až na další sezonu, v současnosti totiž připravujeme jubilejní sedmdesátou, proto je vhodné předat post ředitele až po konci sezony," informoval Igor Stráský s tím, že Michal Zetel si už připravuje repertoár a všechny potřebné věci na sezonu příští. Ta už bude pod jeho vedením. „Divadelní sezona se vždy připravuje několik měsíců, což je důvod, proč ze dne na den nemůže skončit starý ředitel a přijít nový," dodal mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Druhou výhradou, kterou má Jaroslav Mikulík k volbě ředitele, je složení osmnáctičlenné komise, jež měla za úkol radě města doporučit vhodného adepta. „Z devíti členů odborné části komise jich pět působí coby pedagogové či členové umělecké rady divadelní fakulty Janáčkovy univerzity múzických umění v Brně, kde je Michal Zetel zaměstnán jako odborný asistent," vytkl Mikulík. Proti tomuto podezření se však rovněž ohradilo jak vedení města Uherské Hradiště, které komisi ustavovalo, tak i Michal Zetel. „Když rada města jmenovala výběrovou komisi, tak přece ještě nikdo nevěděl, kteří uchazeči se do konkurzu přihlásí," argumentoval mluvčí radnice Jan Pášma a podobnou myšlenku vyslovil i nově jmenovaný ředitel. „Já jsem komisi neskládal, ta byla jmenovaná daleko dříve, než jsem já sám vůbec začal uvažovat o tom, že se budu o pozici ředitele ucházet," reagoval na Mikulíkovo prohlášení Michal Zetel.

Komise v druhém kole vybírala mezi třemi kandidáty. Po osobních pohovorech většinově zvolila právě Michala Zetela, jenž na post ředitele kandidoval z impulsu Igora Stránského. „K tomu, abych se začal ucházet o funkci ředitele Slováckého divadla mě vyzval Igor Stránský, kterého si velmi vážím a na jeho popud jsem o tom začal uvažovat," naznačil Michal Zetel. Podle Igora Stránského jde o výborného a schopného kandidáta. „Michala Zetela jsem oslovil, protože se mi zdál velmi přijatelný. Má totiž zkušenosti jak organizační a marketingové, tak umělecké," uvedl Igor Stránský, jenž tuto funkci zastával pětadvacet let. V divadle však definitivně neskončí, po odstoupení z postu ředitele tam bude nadále pracovat jako režisér.

ANDREA GABRIELOVÁ, PAVEL BOHUN

Autor: Pavel Bohun

26.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Měli zpronevěřit evropské dotace, za to můžou dostat i tři roky vězení

Základní škola Hradčovice – 1. B třída paní učitelky Kateřiny Mazůrkové.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy v Hradčovicích

Při Ovarové serenádě nebyla nouze dobroty z pašíků

FOTOGALERIE / Areálem Madis relaxačního centra ve staroměstské Kosmově ulici se v sobotu odpoledne mísily vůně zabijačkových dobrot. Při 12. ročníku Ovarové serenády si měli návštěvníci na čem pošmáknout.

Jan Juroška: Výsledkově se nám nedaří. Věřím, že se odrazíme na Dukle

Trochu netradičně, už zítra, hraje Slovácko další ligový zápas. Prohru z Brna může napravit v předehrávce 11. kola na pražské Julisce. Právě z Dukly Praha přišel v létě do Uherského Hradiště fotbalový univerzál Jan Juroška.

V Kudlovicích ochutnávali domácí štrúdly a likéry

Především k setkání, pobavení, prohloubení sousedských a mezilidských vztahů uspořádala v sobotu kudlovická organizace Českého svazu zahrádkářů II. ročník Koštu domácích likérů a štrúdlů.  

Při oslavě 760 let Hradiště ocenili Alberta Gottwalda a Františka Ilíka

FOTOGALERIE / Předání Cen města Uherské Hradiště za rok 2016, slavnostní přivítání zástupců partnerských měst i hudební doprovod cimbálové muziky Harafica, takový byl v neděli 15. října program slavnostního večera k 760. výročí založení města Uherské Hradiště ve Slováckém divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení