Hana Krejčí má sice dítě už v osmé třídě, v minulosti si ale při cestách do školy užili svoje. „Situace je tam složitá, provoz velký. Malé děti se těžko uhlídají, nejsou tak pozorné. Proto si myslím, že to je dobrá věc,“ říká maminka z Kunovic.

Stejný názor má i zástupkyně ředitele školy na Červené Cestě Andrea Hanáčková. „Určitě je to velké plus. Chodí k nám děti například z Bělinky, které přes cestu zkrátka musí. Ráno kolem osmé hodiny, kdy je největší pohyb chodců, tady hlídá provoz městská policie. Odpoledne tu už ale nikdo není. Proto jsme moc rádi, že se bezpečnost dětí zvýší i tímto způsobem,“ uvedla Andrea Hanáčková.

„Předpokládám, že semafory budou uvedeny do provozu nejpozději do poloviny prosince. Zapínány budou pouze na znamení chodců,“ uvedla starostka Kunovic Ivana Majíčková. Ke zvýšenému narušení plynulosti provozu by tak mělo docházet pouze minimálně. „Ač jsem sama řidička a v kolonách nadávám, děti jsou v tomto případě rozhodně důležitější,“ zdůrazňuje Hana Krejčí.

Instalace semaforů je součástí akce Bezbariérové chodníky ve městě Kunovice. „Řadu let si občané Kunovic stěžovali na absenci bezbariérového přístupu do centra města především z Červené cesty, z ulic Husitské, Novoveské a dalších. Požadovali také, aby byla zřízena nová autobusová zastávka naproti činžákům ve směru na Ostrožskou Novou Ves. Poukazovali i na nebezpečné umístění autobusové zastávky před odbočkou na ulici Leteckou. Stejně jako na nebezpečné přechody nejen u základní školy, ale i u kostela. Všechny tyto požadavky byly uplatněny v projektu Bezbariérové chodníky ve městě Kunovice, který nyní město realizuje,“ uzavírá výčet novinek v centru Kunovic Majíčková.

Petra Kučerová