„U školky máme jen malou zahradu, takže bychom moderní hřiště určitě využívali pravidelně," uvedla Radmila Zahradníková, ředitelka Mateřské školy Drslavice. Právě tamní děti přenesly své nápady na papír a podle jejich přání vznikala podoba celého areálu. „Určitě budou nadšené z lanové pyramidy, ta se na jejich obrázcích objevovala často," doplnila Radmila Zahradníková.

Hřiště bude kromě více než pětimetrové pyramidy lákat také na houpačky, pingpongový stůl nebo ruské kuželky, které si zájemci budou moci zapůjčit na obecním úřadě.

„V Drslavicích sice máme tři hřiště pro menší děti, chybí zde ale podobné vyžití i pro ty větší. Přitom takto získají více možností věnovat se pohybu, který je kvůli fenoménu počítačů, tabletů a internetu čím dál více upozaďován," vysvětlil starosta obce Rostislav Mihel. V lokalitě plánují vystavit i parkoviště a vytvořit vodovodní přípojku pro celý sportovní areál.

Zatímco hřiště by zájemci mohli v budoucnu nalézt na zelené ploše mezi kabinami tělocvičné jednoty a letní hospůdkou U Komára, obnovy se má dočkat i zeleň v okolí kaple a nad novým stanovištěm pro kontejnery na tříděný odpad poblíž drslavické zastávky.

„Tam vznikne klidová zóna pro odpočinek a posezení, u kaple mimo jiné přibudou stromy a také reprezentativní květinová výsadba," popsal Rostislav Mihel. Součástí nové zeleně bude 169 kusů keřů jako jsou třeba barvínek nebo šeřík, z téměř 150 květin to budou například šalvěje, narcisy, či modřence.

„V posledních letech se trvalky začínají ve veřejném prostoru ve větší míře opět prosazovat, neobejdeme se u nich ale bez pravidelné údržby," uvedla zahradní architektka Jana Vaďurová. Cibuloviny jako některé druhy tulipánů a narcisů jsou podle ní velmi oblíbené díky tomu, že mají tendence se rozrůstat. „Kombinací cibulovin, trav a trvalek lze docílit zajímavých kompozic a efektů po většinu roku," doplnila Jana Vaďurová.

Za obnovu veřejných prostorů počítají v Drslavicích s částkou 468 tisíc korun, z čehož polovinu má pokrýt dotace od Zlínského kraje. Náklady na vybudování hřiště dosahují 572 tisíc, přičemž dotace od Ministerstva pro místní rozvoj by měla činit 400 tisíc korun.

Zda plány obce dostanou konkrétní podobu, se rozhodne v dubnu či květnu. „V tento termín bychom se měli předběžně dozvědět, zda nám žádosti o dotace schválí. Pokud ano, do září by měly být obě akce ukončeny," doplnil Rostislav Mihel.