S tím ty nejmenší čtenáře, ale i dospělé, má seznámit nová kniha oceňované spisovatelky Markéty Pilátové s názvem „Jak bratři Baťové obouvali svět“. Zájemci mohou na vydání knížky přispět přes server Hithit.cz, kde probíhá sbírka.

„Dobrovolní přispívatelé své peníze mění za odměnu v podobě autorského výtisku knihy podepsaného spisovatelkou Pilátovou i autorem projektu Robertem Hájkem. K němu dostanou navíc i láhev tradiční sodovky Baťovky, která se vyrábí od roku 1897,“ vysvětlila Alžběta Cutáková.

Celou knihu provází kresby Ivony Knechtlové, která se proslavila ilustracemi populárních knih L. M. Montgomeryové z řady Anna ze Zeleného domu, nebo knihách o Valentýnce.

Text sepsala Markéta Pilátová, laureátka ceny Magnesia Litera a ceny Josefa Škvoreckého za román Žluté oči vedou domů a epos Má nejmilejší kniha.

Iniciátorem projektu je pak Robert Hájek, který se zasazuje o pokračování baťovské tradice. Inicioval pamětní desku a sochu J. A. Bati v Uherském Hradišti a pamětní desku na vile ve Zlíně. Je také zakladatelem nadačního fondu J. A. Bati.

HUMÁNNÍ AKCE. Výtěžek benefičního Svatoštěpánského koncertu půjde na vyhotovení pamětní desky na Akci K.
Výtěžek benefičního Štěpánského koncertu vynesl 240 tisíc korun