Pravděpodobná je tvorba ledovky při mrznoucím dešti. Varování se týká časového rozmezí od půlnoci do středečního rána, zhruba do 9 hodin.

Ledovka by se podle předpovědí mohla objevit v okolí Bystřice pod Hostýnem, Holešova, Kroměříže, Luhačovic, Otrokovic, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic, Vsetína a také krajského Zlína.

Meteorologové připomínají, že na ledovce to nebezpečně klouže pěším i motoristům.

Opatrně při pohybu venku

"Mohou nastat problémy v dopravě, rizikem je zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení. Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," zdůrazňují lidé z hydrometeorologického ústavu.

Sad Svobody by měl být do roku 2026 revitalizován
Obyvatelé Zlína by se do roku 2026 mohli dočkat obnovy sadu Svobody

Ledovka je hladká a průhledná vrstva ledu, která se vytváří nejen na zemi, ale vůbec na površích věcí při mrznoucím dešti nebo mrholení. Počasí jí bude nahrávat.

V noci na středu přejde přes Zlínský kraj studená fronta a místy budou mrznout mlhy. "Postupně bude zataženo, od severozápadu déšť nebo déšť se sněhem, místy i možnost srážek mrznoucích, na severu kraje převážně srážky sněhové," říká předpověď pro kraj. Nejnižší noční teploty se čekají od minus 1 do minus 4 stupňů, k ránu se má oteplovat.