Pro návštěvníky již pátého ročníku zábavného pořadu odehrávajícího se u jediné národní kulturní památky na území Uherského Hradiště, tedy na Výšině svatého Metoděje, byla letos přichystána přednáška k výročí sedm set šedesáti let od založení Hradiště, středověké speciality i soutěže pro děti. Páteční večer pak byl zakončen koncertem Roberta Křesťana a Druhé trávy.

„Píše se rok 1257. Již čtvrtým rokem vládne českému království Přemysl Otakar II. Ještě není král, ještě nebyl korunován, a proto se nazývá pán, anebo dědic království českého,“ přiblížila postavu zakladatele Uherského Hradiště, kterou si v pátečním večeru na pódiu Noci s Metodějem zahrál Vladimír Doskočil ze Slováckého divadla.

Návštěvníci se tak díky zajímavému programu i naučné přednášce rozhodně nenudili. „Poprvé jsem tady byla několik roků zpět a dneska jsem se na Výšinu svatého Metoděje vrátila už s rodinou a musím říct, že jsem mile překvapena, jak se celá akce rozrostla, a co všechno nabízí. Přijde mi to super,“ nešetřila chválou na adresu organizátorů ze Slováckého muzea Marie Hradilová. Během dne se navíc představili díky současně probíhajícím Dnům slovanské kultury také hosté z Polska či Chorvatska.