Prostory posluchači zaplnili nejen proto, že měli vstup zdarma, ale zejména kvůli zajímavé sestavě vystupujících interpretů.

V první půli se představili Felix Slováček se svým Big Bandem, talentovaní bratři Hradečtí, účastnice soutěže Eurovize 2017 Martina Bárta, Felix Slováček junior a zpěvačka Jitka Zelenková.

Hlavní hvězdou večera, jímž provázel legendární moderátor Alexandr Hemala, byla ale populární slovenská kapela No Name, která vystoupila ve druhé části programu.

Během více než 90minutového koncertu si zcela získali tamní publikum a zaplněný sál doslova pobláznili jak svými hity, tak i sympatickým vystupováním svého lídra a zpěváka Igora Timka.

Zazněla celá série jejich hitů, mezi nimiž nechyběly skladby Žily, Ty a tvoja setra, Lekná, nebo Čím to je. Po několika přídavcích publikum nakonec obdařilo slovenský poprockový sextet bouřlivými ovacemi a potleskem vestoje.

„Večer jsem si užívala a No Name byli jeho vydařeným vrcholem,“ prozradila Hradišťanka Jana Nohalová.

Kateřinské hody v Huštěnovicích
Pětadevadesáté kateřinské hody měly okouzlující atmosféru

Během benefice se dostalo také na slavnostní křest knihy Spravedlnost pláče, která srozumitelně a dopodrobna popisuje kauzu dvou chomutovských solárních elektráren a průběh celého soudního řízení.

„17. listopad je Dnem boje za svobodu a demokracii. Zvolili jsme právě toto symbolické datum, abychom vyjádřili podporu všem nespravedlivě odsouzeným v kauze dvou fotovoltaických elektráren v Chomutově a jejich rodinám,“ sdělil za pořadatele předseda spolku Spravedlnost Petr Vašát.

Několik stovek lidí připojilo v průběhu akce svůj podpis pod petici apelující na soudce Nejvyššího soudu, který může nespravedlnost napravit, aby rozhodovali spravedlivě a bez jakýchkoliv vlivů.

Národní symbol naší republiky - Československá, nyní Česká státní vlajka, se výtvarníkovi Marku Vráblíkovi stala  v Uherském Brodě předlohou pro vytvoření památníku událostí v listopadu 1989. Na snímku autor díla Marek Vráblík
Národní vlajku ze šesti tisíc klíčů vztyčili v Uherském Brodě