Ve vesnici nechybí pamětní deska, busta ani pomník, vše k poctě velkého učitele národů, jehož nadšeným ctitelem byl Dr. Josef Kachník, český římskokatolický kněz, profesor a místní rodák. Dominantou Nivnice je pozdně barokní farní kostel sv. Andělů Strážných z roku 1752. Obec se pyšní také Sedlckou chalupou s expozicí „Nivnická izba“.
Představuje národopisnou výstavku se zařízením a předměty zemědělské usedlosti z konce 19. století. V Sedlcké chalupě je možné vidět i celou historii nivnického kroje.

Ten má své kouzlo, stejně jako malebná krajina kolem obce. Návrší na jihovýchodní straně přechází do pohoří Bílé Karpaty s nejvyšším hřebenem Velká Javořina, které tvoří hranici mezi Moravou a Slovenskem. Na okraji obce se rozprostírá Nivnická riviéra – místo jako stvořené k relaxaci.
Nachází se tam levné ubytování v chatkách nebo stanech, zrekonstruované koupaliště, brouzdaliště, tenisové kurty a volejbalové hřiště.
Současnost v Nivnici se nese ve znamení budovatelského úsilí. Například v roce 2020 tam vyrostl v prostorách restaurace Beseda společenský dům stejného jména a o rok později realizovala tamní radnice dlouho připravovaný projekt s názvem Bydlení pro seniory, v rámci něhož vystavěli nový komunitní dům se třinácti byty, prioritně pro Nivničany.
„Dnes je plně obsazen a mně dělá radost, že se tam bydlící setkávají, besedují a navzájem se podporují,“ netají se spokojeností nivnický starosta Miroslav Vykydal.

Jak tvrdí, snaží se spravedlivě dělit finance do všech oblastí. Ne vždy ale lze podle jeho slov realizovat projekty prioritně v dané oblasti.
„Nutno je přihlížet nejen k potřebám, bezpečnosti a k poměru užitná hodnota a náklady, ale na druhé straně udělat něco i pro krásu a pro radost. A pak do rozhodování vstupují ještě dotační programy. Něco z oprav nebo investic v obci by i počkalo, ale objeví se dotace s dobrou alokací, tak by byl hřích dotaci nevyužít,“ vysvětluje Miroslav Vykydal své uvažování.