Akce se uskutečnila v malebném prostředí nedaleko hradu Buchlova, u myslivecké chaty v Břestku-Chabaních.

„Cílem našich akcí, konaných už patnáct let na přelomu května a června, je publicita a nauka o myslivosti mezi dětmi základní školou povinnými. Nechceme, aby znalosti o zvěři a myslivosti, která není pro nimrody jenom koníčkem, ale i posláním, zcela vymizely," zdůraznil předseda mysliveckého sdružení František Maňásek. Je proto podle něj nutné, aby nejen myslivci, učitelé i rodiče rozvíjeli u dětí vztah k přírodě a všemu živému v ní.

Program, který muži a jedna žena v zelených kamizolách na krátké přírodovědné stezce s pěti stanovišti pro školáky připravili, byl opravdu pestrý. Nimrodi si je vyzkoušeli, jak znají stromy a zvěř, jenž k Chřibům neodmyslitelně patří, ukázali jim, jak cvičí lovecké psy a jak se s nimi pracuje v revíru. Velkému zájmu se těšila ukázka loveckých zbraní. Zlatým hřebem celé akce byla pro kluky i holky střelba ze vzduchovky.

„Moc jsem se těšila na setkání s myslivci. Mám moc ráda zvěř, ale vystřelit bych na ni nedokázala. Dnes jsem si vůbec poprvé zastřílela ze vzduchovky," prozradila s pousmáním sedmiletá Kateřinka Ťuhýčková. Při poznávání vypreparované zvěře prokázala velice dobré znalosti desetiletá Lucinka Zemanová.
Když den dětských radostí skončil, myslivci školáky pohostili a předali všem medaile, které jim budou setkání s nimi na Chabaních připomínat. „Cílem takových akcí není vychovat ze všech dětí myslivce, ale lidi, kteří budou mít rádi přírodu, k níž se budou chovat citlivě a ohleduplně," poznamenali shodně myslivci.