K výstavbě rodinných domů či parku a ploch pro volnočasové aktivity je nyní zase o krůček blíže. Město by totiž mělo být prvním, koho kraj osloví s nabídkou odkoupení nadbytečné plochy.

„V těchto případech vždy preferuji dohodu s městem, kterou bude mít na starosti za tím účelem vytvořená pracovní skupina. V ní bude přítomen jak zástupce města, tak například náměstek pro ekonomiku za kraj a jiní. Celkově se bude jednat o zhruba polovinu plochy, kterou nemocnice zabírá,“ prohlásil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Jak důležité je pro Hradiště získat přebytečnou plochu, která se po vystavění nové interny v nemocnici uvolní, popsal starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS).

Nová budova interny Uherskohradišťské nemocnice má vyrůst za stávajícím centrálním objektem chirurgických oborů, který byl postaven v roce 2014.
Nová interna na obzoru. Nemocnice v Hradišti by mohla začít s výstavbou už v květnu

„Bohužel jsme v současnosti omezeni v rozvoji kvůli sousedním Kunovicím a Starému Městu. I proto je pro nás jakákoliv plocha v blízkosti centra nesmírně cenná,“ objasnil. Ze sedmnácti hektarů tak pravděpodobně vznikne rezidentní zóna.

Otázkou však zůstává, zdali bude tvořena bytovkami, či rodinnými domy.

„Už dříve jsme navrhovali, aby se deset hektarů z uvolněného místa prodalo po zhruba tisíci metrech čtverečních a vznikla tak výstavba rodinných domů. Na zbylém prostoru by pak mohly být byty a prvky občanské vybavenosti,“ uvažoval opoziční zastupitel Jan Zapletal (ANO).

V anketě vyvěšené na internetových stránkách Slováckého deníku by čtenáři nejraději ponechali pozemky na parky a městskou zeleň. Pro tuto možnost se vyjádřily dvě třetiny z celkových 273 hlasujících.

Bývalý vjezd do nemocnice, v pozadí budova chirurgie.
HLASOVALI JSTE V ANKETĚ: Jak nejlépe využít pozemky v areálu nemocnice?

Naopak pouhý jeden hlas získala možnost výstavby pouze rodinných domů a zanedbatelné čtyři hlasy výstavba výhradně bytových domů. Právě tuto nicméně obsahuje vítězný regulační plán na dané území, který má město k dispozici. Pravděpodobně však v jeho znění dojde k dílčím úpravám.

„Přestože počítá vítězný návrh regulačního plánu s výstavbou pouze bytových jednotek, budeme požadovat od zpracovatele změnu tak, aby se na pozemcích bývalé nemocnice naopak stavěly spíše rodinné domy,“ dodal Stanislav Blaha.

Optimistické odhady tvrdí, že by měl být areál staré nemocnice k dispozici městu nejdříve v roce 2021.

Vizualizace naznačuje podobu budoucí interny, která vyroste v blízkosti současného centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice.
Nová interna v Hradišťské nemocnici má přijít téměř na 300 milionů korun