„Dlouhá léta jsme se scházeli v Klubu sportu a kultury ve Vlčnově. Nebylo to ale to pravé, takže jsme požádali obec, aby nám pronajala malý domek v obci, který jsme si vybrali. I když byl v tu dobu prakticky na spadnutí," popsal jednatel vlčnovských včelařů Vlastimil Kovář.

Třicítka členů spolku si budovu od obce pronajala a během dvou let vlastními silami opravila. V současné době jim už plně slouží na společné schůze a setkávání. Tři sta tisíc na obnovu domku jim poskytlo vedení obce, které včelaře v poslední době podpořilo i desetitisícovou dotací na dezinfekční prostředky. „Pro tento domek jsme hledali využití dlouho. Jsem proto rád, že jsme takto zachránili historický objekt a současně včelaři získali klubovnu," pochvaloval si spolupráci starosta Vlčnova Jan Pijáček.

Práce však zatím nekončí a v budoucnu je naděje, že by sídlo vlčnovských včelařů mohlo přivítat i zájemce z řad veřejnosti. „Uvažujeme také nad tím, že by na půdě mohlo vzniknout menší muzeum," naznačil Vlastimil Kovář.