„Společný čas s pacientem mohou vyplnit různými aktivitami podle přání a možností hospitalizovaného. Fungují jako společníci u lůžka, s pacienty si povídají, hrají společenské hry, chodí na procházky, procvičují motoriku i kognitivní funkce,“ popsala práci dobrovolníků mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková s tím, že velké oblibě se u hospitalizovaných pacientů i klientů střediska těší návštěvy canisterapeutů se speciálně vycvičenými pejsky.

Bezplatné vyšetření ledvin v Uherskohradišťské nemocnici
Jak předejít „tichému zabijákovi“? Kde vám bezplatně vyšetří ledviny

Jedním z dlouhodobě spolupracujících dobrovolníků je i Miroslav Kantor z Uherského Hradiště. „Moje spolupráce s nemocnicí začala přibližně v roce 2018. Bylo to na popud mé kamarádky, která se dobrovolnictví také věnuje. Služba lidem je navíc mým životním stylem a dělá mi velkou radost. Tu se pak snažím předávat i navštíveným pacientům. Když vycházím ze své zkušenosti, služba dobrovolníka je více o naslouchání než o mluvení,“ popsal Kantor.

Nemocnice v Uherském Hradišti rozšiřuje tým dobrovolníkůVelké oblibě se u hospitalizovaných pacientů i klientů střediska těší návštěvy canisterapeutů.Zdroj: Uherskohradišťská nemocnice

Dobrovolníci docházejí do nemocnice podle svých časových možností na různá pracoviště, především pak na oddělení následné péče, oddělení ošetřovatelské péče, interní a neurologické oddělení a Zdravotně sociální středisko.

„Dobrovolníkem se může stát po splnění základních podmínek programu každý, kdo chce svůj volný čas strávit smysluplně a pomoci tak ostatním,“ objasnila vedoucí zdravotně sociálních pracovníků a koordinátorka dobrovolnické činnosti v Uherskohradišťské nemocnici Tereza Mangl.

Zájemcům o dobrovolnictví nabízí Uherskohradišťská nemocnice úvodní proškolení, odborné vedení i pojištění.

Kontakt pro dobrovolníky:

Tereza Mangl

e-mail: manglt@nemuh.cz,

tel.: 724 473 050, 572 529 236