Pro 11. ročník měli na schůzi strašidel v KOVOZOO připraveno sedmnáct historicky nejvíce strašidelných stanovišť.

„Kupříkladu loď duchů, smrťáky, kostlivce, dobro i zlo, Sněhurku a sedm trpaslíků, sebevražedný oddíl, tunel strachu, Adams family, v zajetí písku, stezku ze záhrobí, kuchyni strachu, uličku duší, váhu hříšníků, Hollywoodské obludarium, školu hrůzy, lazaret, Pána prstenů a peklo čertů a kampusáků.

Historické výročí kostela v Dolním Němčí přijel oslavit i biskup původem ze Strání
Výročí kostela v Dolním Němčí přijel oslavit i biskup původem ze Strání

Martina Juřenová, mluvčí KOVOZOO prozradila, že čerti úřadovali ve sklepení více než 100 let staré budovy – bývalého skladiště cukru. Pekelnou atmosféru zde opět vytvořili pomocí světel, kouře a videomappingu. Na jedenácté akci, kdy strašidla po část noci oči nezamhouřila, si přišli na své zejména odvážní kluci a děvčata ve strašidelných kostýmech. Spolu se svými rodiči si na nich dali hodně záležet.

„Letos jsme opět udělovali BUBU-oskary, tedy ocenění za nejlepší výkon ve strašení, anebo za nejlepší kostým.

Devět tisíc návštěvníků

„Jsem naplněn radostí nad tím, že v rámci možná děsivého večera prožívali malí i dospělí návštěvníci, jichž přišlo na akci devět tisíc, bylo plno překvapeno a zábavou. Moc jim děkujeme, že se s námi přišli trochu bát,“ vysekl návštěvníkům poklonu Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a primář Porodnice KOVOZOO.

Zdroj: Youtube

Dodal, že stanoviště připravovali zaměstnanci firem holdingu REC Group dlouhé týdny a dávali si na nich velice záležet.

Příběhy Československých legionářů oživil památník v Ostrožské Lhotě.
Příběhy Československých legionářů oživil památník v Ostrožské Lhotě

A jaké byly instrukce pro soutěžící? Přijít na akci ve strašidelném kostýmu a nechat se vyfotografovat v soutěžním fotokoutku. Velké bílé plátno s názvem soutěže bylo umístěno u kovového Stromu života před Kongresovým centrem. Fotografii bylo je nutné co nejdříve poslat mailem na info@kovozoo.cz, nejpozději do osmé hodiny 7. listopadu 2023.

„Odborná porota v KOVOZOO vybere 10 nejlepších kostýmů a 9.11. je zveřejní na našem facebookovém profilu, kde pak všichni fanoušci svým hlasováním zvolí vítěze. V pondělí 13.listpopadu v 8.00 hodin bude hlasování ukončeno a budou známi vítězové, kteří budou zveřejněni na facebooku,“ nechala se slyšet Martina Juřenová.