„Hned po spuštění přihlášek jsme zaznamenali obrovský zájem, a to včetně zahraničních jezdců. Přijedou závodníci ze Slovenska, Rakouska nebo Německa. Na okruhu se letos představí i silný ženský tým Wonder Woman s aktuálně nejlepší českou roadracingovou jezdkyní Veronikou Hankocyovou,“ řekl Petr Chmelař z pořádajícího Motoklubu Staré Město.

Nesmíme ale zapomenout ani na domácí jezdce. Karel Kalina letos slaví sedmdesát let, přesto bude startovat hned ve dvou kategoriích.Staré Město bude zastupovat i Milan Šobáň mladší, v kategorii sajdkár Karel Rýdlo s Jiřím Kunzem, Petr Verbík se Stanislavem Parýzkem a Petr Chmelař s René Andrýskem.

Z téměř domácího Uherského Hradiště dorazí i kompletní rodina Matušových, tedy otec Karel senior a jeho synové Karel junior a Pavel.

Generační souboj na okruhu

V kategorii do 600 cm³ dojde i na atraktivní střet dvou generací jezdců – sejdou se v ní pětačtyřicetiletý Marek Červený a pětadvacetiletý Petr Najman.

Na okruhu budou k vidění stroje, mezi kterými je téměř sto let rozdílu, tedy veterány BSA z roku 1938 i rok staré motorky s „litrovým“ objemem a sílou dvou stovek koní.

Pro diváky je i letos připravený doprovodný program. Děti se pobaví při Bambino party a v plánu je i sobotní koncert kapely Tabák – Kabát revival.

Vstupné činí 100 Kč na dospělou osobu a den, děti mají vstup zdarma.