Koštéřem a diplomem za vítězné bílé víno Rulandské šedé, výběr z hroznů ročníku 2011, bylo poctěno polešovické Vinařství Vaďura a převzal ho jeho zakladatel Jaroslav Vaďura. Šampionem mezi červenými víny se stal Cabernet Moravia ročníku 2008 od Vladimíra Durníka z Buchlovic.

„Mám radost z toho, že Cena starosty za nejlepší kolekci vín, což je velký skleněný džbán s emblémem 66. ročníku velikonočního koštu, zůstane v Polešovicích a poputuje k Vinařství Vaďura," řekl nadšeně první muž městyse Michal Zapletal. Poznamenal, že tuto cenu předával jmenovanému vinařství už potřetí za sebou. Vinařství Vaďura mělo také nejlepší kolekce vín ve všech dosavadních pěti ročnících soutěže TOP Víno Slovácka. Jeho šestý ročník naplánoval úřad městyse Polešovice ve spolupráci s tamním folklorním sdružením, vinaři a pěveckým sborem Drmolice na 24. srpna.
Starosta městyse se netajil tím, že týden před konáním výstavy vín zasedl jako degustátor v jedné ze třinácti komisí, kterým šéfoval Milan Hlaváček, inspektor Státní zemědělské a potravinářské inspekce, takže měl přehled o tom, jak kvalitní vína na výstavě jsou. V neděli na ní bylo k ochutnání 561 vzorků, z nichž 366 bylo bílé odrůdy, 155 červené a čtyřicet odrůdy růžové. Koho z návštěvníků výstavy by tento počet vinných vzorků nechal chladným.

Spokojený s nimi byl třeba Pavel Hašek z Kunovic. „Řadu let jsem tady zasedal v degustační komisi, ale teď mi na účast v ní nezbývá čas. Mám zde spoustu kamarádů, takže dnes jsem s nimi přišel vína ochutnávat a také si nad nimi povykládat. Ostatně, co v takovém nečase také dělat," řekl s pousmáním Hašek.

Zajedno s ním byla Jitka Demlová ze Zlechova, která se svými rodiči-vinaři, dorazila pokoštovat vína do Polešovic. „Netajím se tím, že za sezonu vinných výstav některé obrazím a pak si udělám obrázek, kde mně vína nejvíce chutnala. O minulém víkendu to bylo třeba v Tupesích a ve Vážanech," prohlásila sebejistě Jitka.

„Ačkoliv od roku 1947 budeme mít po dnešku nepřerušenou sérii šestašedesáti výstav, nikdy jsme se nehonili za co největším počtem vzorků. Výstavy pořádáme hlavně pro vinaře z našeho městečka a okolí," ujišťoval Zbyněk Vaďura, jeden z pořadatelů koštu. Potvrdil, že Polešovice jsou největší vinařskou obcí co se týče výměry vinic i počtu přihlášených vinařů ve Zlínském kraji. Zatímco někteří návštěvníci výstavy láteřili nad dlouhou zimou a zvláště pak nad nedělním sněžením, Zbyněk Vaďura tvrdil, že révě vinné tohle počasí vyhovuje, protože všechna vláha, která ať už v podobě sněhu nebo deště spadne, půjde do země.

„Vloni bylo naopak sucho. Letos zatím žádný extrémní mráz, který by vinice poškodil, nebyl. A přáním asi všech vinařů je, aby v dubnu či květnu už nepřišel," dal najevo svoji tužbu Vaďura mladší. Jedním dechem dodal, že kromě roku 2010 byly pro vinaře všechny minulé ročníky, tedy za deset let zpět, ročníky století.