Podle organizátorů bude totiž ten letošní košt pravděpodobně nejstarším nejen na Slovácku, v Česku i na světě.
„Základ tradici každoročního koštování slivovic na Slovácku dali v sedmdesátých letech minulého století fotbalisté z Jalubí,“ zavzpomínal osmašedesátiletý Petr Rozsypálek, který jako bývalý fotbalista a činovník tamního sportovního klubu stál u kolébky jalubského ochutnávání  slivovice. „Jednou po fotbale jsme se sešli na hřišti v šatnách fotbalového mančaftu a domluvili se, že zkusíme uspořádat košt slivovice. Našlo se tenkrát hodně fanoušků, kteří nás v tom podpořili a košt byl na světě,“ zabrousil ve vzpomínkách o bezmála čtyřicet let zpět Rozsypálek.

Košty pálenek podle něj začínaly na Velikonoční neděli odpoledne a časně ráno v Pondělí velikonoční z nich muži vyráželi vyšlahat děvčice v obci. „Nás mladé těší, že můžeme pokračovat ve šlépějích zakladatelů slivovicových koštů. Ten letošní, v celkovém pořadí už sedmatřicátý, se uskuteční nikoliv na Velikonoce, ale v sobotu 17. března,“ nechal se slyšet předseda sportovního klubu, dvaatřicetiletý Roman Šilc.

Téměř devadesát procent pálenek bude na koštu

výhradně z vypáleného ovoce, rostoucího na stromech v katastru Jalubí. „Lidé z naší vesnice pěstují kvalitní ovoce, které v pálenici proměňují v jakostní destiláty. Bylo by chybou, kdyby si je vzájemně neochutnali a neposoudili,“ poznamenal Šilc. Radost má z toho, že na letošním koštu bude o 54 destilátů víc než vloni.