Atleti totiž ovládli kompletně všechny kategorie tu hlavní pak sprinterský supertalent Zdeněk Stromšík. Jejich nadvládu narušil pouze hokejista Martin Červenka, který dostal od sportovních fanoušků nejvíce hlasů ve čtenářské a divácké anketě Slováckého deníku a TV Slovácko.

„Musím říct, že v takové konkurenci sportovců, kteří jsou úspěšní na republikové úrovni, jsem to vůbec nečekal. Zvlášť když hokej na tom v poslední době není zrovna moc dobře. O to víc mě prvenství těší, chtěl bych všem, kteří mi poslali hlas, poděkovat," nechal se slyšet Martin Červenka.

Slavnostní vyhlášení ankety se uskutečnilo v hradišťské Redutě. A tradičně mělo velmi slavnostní charakter. Nejlepším sportovcům totiž předávali ceny například trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák, bývalí fotbaloví reprezentanti Ladislav Vízek a Vladimír Šmicer či hokejisté PSG Zlín Petr Zámorský a Dalibor Řezníček.

Ze zdravotních důvodů se bohužel musela omluvit legendární olympijská vítězka Dana Zátopková, která tak nemohla převzít mimořádné ocenění.

Prvenství Zdeňka Stromšíka v kategorii sportovců nad 15 let se i přes silnou konkurenci kulturisty Martina Cetkovského, fotbalisty Libora Doška, atletky Venduly Kolářové, krasobruslařky Kláry Světlíkové a squashisty Ondřeje Uherky dalo očekávat. Má totiž za sebou fenomenální rok. S českými soupeři neprohrál jediný závod, na 100metrové trati zaběhl český juniorský rekord (10,32 s) a vybojoval vítězství na MČR dospělých i na MČR do 22 let. Navíc mu patřilo druhé místo evropských juniorských tabulek.

Stejným úspěchem se může pochlubit i vítězka kategorie mládež do 15 let Kateřina Vávrová. Talentovaná sprinterka zaběhla v loňském roce nejrychlejší žákovskou dvoustovku české historie. Absolutní triumf atletů podtrhla prvním místem mezi sportovními kolektivy štafeta starších žákyň na 4 x 60 metrů, nejlepším trenérem nemohl být vyhlášen nikdo jiný než tvůrce hradišťského atletického zázraku Jaroslav Vlček. Zvláštní cenu od sportovní komise města obdrželi Stanislav Bělovský a Karel Žallmann.