Organizačnímu týmu se ale podařilo sehnat více než adekvátní náhradu. „Sportovceo ocení dvacetinásobní mistři světa bratři Pospíšilové, legendární fotbalista Jan Berger nebo olympijský medailista z Atén, výškař Jaroslav Bába,“ vypočítal Jan Dudek.

V minulém roce se stal vítězem ankety kanonýr dorosteneckého týmu 1. FC Slovácko Marek Janša. Na trůnu ho nahradí někdo z pětice Jakub Kunt (atletika skok vysoký a trojskok), Karolína Teimerová (veslování), Blanka Tomášková (atletika vrh koulí, hod diskem a kladivem), Filip Vecheta (fotbal) a Tomáš Zajíc (atletika běh na 400 m).

Sportovní komise města Uherské Hradiště určí vítěze také v kategoriích mládež do 15 let, mládež a dospělí sportovci s trvalým bydlištěm v Uherském Hradišti reprezentující TJ a SK v jiných městech, sportovní kolektiv a trenér roku.

Vedle oficiální ankety města budou vyhlášeny i výsledky čtenářské a divácké ankety Slováckého deníku a Televize TVS. O jejím vítězi jste svými hlasy rozhodovali právě vy naši čtenáři.

Vybírali jste z deseti sportovců, kteří reprezentují devět rozdílných sportů. O vaši přízeň se ucházeli atleti Jakub Kunt a Lenka Brázdilová, veslařky Michaela Tomaštíková a Karolína Teimerová, fotbalisté Matěj Kovář a Jan Navrátil, kanoista Jiří Zalubil, hokejista Vlastimil Oharek, futsalista Lukáš Křivánek a kulturista Jiří Němec.

Autor: Martin Hájek