Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší zpravodaj v republice je obrazem života v Boršicích

Boršice – Obyvatelé Boršic na Slovácku pokládají už hezkou řádku let za samozřejmost, že několikrát v roce, dostávají do svých schránek bezplatně Boršický zpravodaj, který je obrazem vesnice stulené v údolí nedaleko hradu Buchlova.

25.8.2014 1
SDÍLEJ:

Boršický zpravodaj patří i díky Petře Víchové k nejlepším v republice. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Zpravodaj obce, který vychází nákladem tisíce kusů často až o čtyřiceti stránkách, je mezi tamními velmi populární. Nemalou zásluhu na tom má jeho redaktorka, knihovnice a kronikářka Boršic Petra Víchová, která jej rediguje už dvanáct let.

„Když tvořím článek do zpravodaje, už přemýšlím, co z toho použiji do kroniky a opačně. Knihovnické prostředí tomu poskytuje zase to správné prostředí," svěřuje se Petra Víchová, která spolu s radním Josefem Frantou převzala z rukou poslance Parlamentu ČR Miroslava Kalouska a kardinála Dominika Duky diplom za prvenství ve třetím ročníku soutěže o nejlepší obecní zpravodaj v Česku.

„Sedmičlenná porota, v níž zasedali zástupci vyhlašovatelů soutěže a profesionální novináři, hodnotili Boršický zpravodaj po stránce pestrosti, grafické přehlednosti, obsahu jeho rubrik i celkový dojem jako nejlepší v kategorii obecních zpravodajů," konstatoval při vyhlašování výsledků soutěže Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

„Při slavnostním vyhlašování výsledků soutěže bylo příjemné slyšet, že v tak silné konkurenci je ten náš zpravodaj nejlepší v republice. Nesmírně si toho vážím," říká se skromností sobě vlastní redaktorka Boršického zpravodaje. Obyvatelé obce prý na každé jeho další číslo netrpělivě čekají. Když ji potkají, ptají se, kdy zase zpravodaj vyjde.

„Zpravodaj je prostě obrazem života obce. Všichni, kdo se na něm podílejí, se snaží, aby tu stále byl. Jedno jeho vydání sice přijde obecní pokladnu na 30 tisíc korun, ale zpravodaj bereme jako službu občanům, kteří mají právo být informováni o dění ve své vesnici," shrnuje základní princip vydávání zpravodaje jeho redaktorka.

Zdůrazní, že čtenáře láká žánrová pestrost zpravodaje, v němž nechybí úvodník, komentáře, poznámky, fotografie z akcí, rozhovory, ale i příspěvky občanů, které nejsou redakčně kráceny. Velké oblibě se těší rubrika Boršice v historii, do níž občané nejčastěji přispívají fotografiemi ze svých rodinných alb.

„Zájem o Boršický zpravodaj je obrovský. Myslím si, že každý občan si v něm najde to své. Přestože lidé dostávají zpravodaj do svých domácností, přicházejí si pro další a rozesílají jej svým rodinám a známým do všech koutů republiky," neskrývá radost Petra Víchová. Podle jejích slov se dá usuzovat, že Boršický zpravodaj rozhodně není v obci „popelkou".

Autor: Zdeněk Skalička

25.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Základní škola Hradčovice – 1. B třída paní učitelky Kateřiny Mazůrkové.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy v Hradčovicích

Lidé si přišli pošmáknout na tradiční Ovarovou serenádu.
14

Při Ovarové serenádě nebyla nouze dobroty z pašíků

Jan Juroška: Výsledkově se nám nedaří. Věřím, že se odrazíme na Dukle

Trochu netradičně, už zítra, hraje Slovácko další ligový zápas. Prohru z Brna může napravit v předehrávce 11. kola na pražské Julisce. Právě z Dukly Praha přišel v létě do Uherského Hradiště fotbalový univerzál Jan Juroška.

V Kudlovicích ochutnávali domácí štrúdly a likéry

Především k setkání, pobavení, prohloubení sousedských a mezilidských vztahů uspořádala v sobotu kudlovická organizace Českého svazu zahrádkářů II. ročník Koštu domácích likérů a štrúdlů.  

Při oslavě 760 let Hradiště ocenili Alberta Gottwalda a Františka Ilíka

FOTOGALERIE / Předání Cen města Uherské Hradiště za rok 2016, slavnostní přivítání zástupců partnerských měst i hudební doprovod cimbálové muziky Harafica, takový byl v neděli 15. října program slavnostního večera k 760. výročí založení města Uherské Hradiště ve Slováckém divadle.

Nedakonickým císařským hodům kralovali budoucí chemici

FOTOGALERIE / Čí sú hody? Naše! Čí sú dluhy? Starostovy! Vyvolávání členů krojových hodových chas, které v sobotu znělo v některých obcích Slovácka, přineslo s sebou do nich velmi oblíbenou tradici, na kterou se v regionu nezapomíná. Jsou to císařské hody, které v 11 obcích Slovácka patřily o víkendu k místnímu koloritu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení