„Josefovské košty vín začali zahrádkáři z Modré pořádat před dvaačtyřiceti lety. Obvykle byly v jednom ročníku vína odbornými degustátory hodnocená, další dva i čtyři ročníky byly jimi nehodnocené," objasnil zkušený vinař, degustátor a spolupořadatel koštů v Modré Vojtěch Luža, tamní rodák, žijící dnes ve Velehradě. Hodnocené košty vína jsou podle něj i pořadatelů poměrně náročné na čas, starosti a peníze.

Cílem pořadatelů bylo, aby návštěvníci při nehodnoceném koštu s těmi čarovnými bílými a červenými nápoji, které po malých doušcích vychutnávali, navázali dialog a zkusili si nad nimi se svými přáteli o víně popovídat. Při sobotním koštu dostal každý z jeho účastníků katalog, na jehož základě si pak mohl udělat vlastní hodnocení toho či onoho vystaveného vzorku vína. To nejlepší víno, které by se mohlo stát šampionem, si ale museli najít sami.

„Nad vínem na josefovském koštu se vedly opravdu oduševnělé a živé rozhovory. Vinaři z Modré a Velehradu se snaží vychovávat návštěvníky koštů, aby ve víně neviděli pouze alkoholický nápoj, ale aby dokázali správně ohodnotit všechny jeho další složky," vysekl poklonu organizátorům josefovského koštu vinných nápojů Josef Králík z Kunovic.

První tři hodiny po zahájení výstavy se víno koštovalo a hodnotilo, od 19 hodin k tomu vyhrávala návštěvníkům cimbálová muzika Dolňáci z Modré.