„Když mně pořadatelé oznámili, že moje trnkovice ročníku 2017 je mezi víc než třemi stovkami vzorků z modrého ovoce nejlepší, nemohl jsem tomu uvěřit. Vždyť se dvěma slivovicemi jsem se veřejného koštu pálenek zúčastnil poprvé, přestože svoje kvasy z různého ovoce přeměňuji v destilát už deset let,“ svěřil se tupeský Vojtěch Helia.

Vysekl poklonu svým prarodičům, kteří jej v jejich sadu zasvětili do tajů péče o ovocné stromy, ale i z plodů, které se na nich urodí, přípravy kvasu.

„Jeho základem je v prvé řadě vyzrálé a jen to nejlepší ovoce, s nímž je potřeba si vyhrát. Do kvasu nesmí přijít, plesnivé nebo suché ovoce. S jeho sběrem mi pomáhá přítelkyně Eva a nemalou zásluhu na přípravě kvalitního kvasu má i můj tatínek,“ řekl hrdě Vojtěch Helia.

S totožným počtem deseti bodů se za jeho trnkovici dostala na druhé místo slivovice Radomíra Tomana z Vések a na třetí místo Dostálova směska z trnek a durancií.

„O titul šampiona koštu se letos utkalo 567 vzorků ovocných pálenek, z nichž 339 jich bylo z modrého ovoce. Kromě toho mohli návštěvníci okoštovat 48 vzorků meruňkovic, 36 hruškovic, 20 pálenek z jablek, 55 ostatních destilátů a 69 likérů z Česka, Slovenska, Chorvatska a Srbska,“ informoval Miroslav Juračka z pořádajícího Derfla klubu.

Vůně a chuť tradičního slováckého nápoje přilákala na derflanský košt také labužníky, kteří si pochutnávali na domácích štrúdlech a klobásách. Kluci a holky, kteří doprovodili svoje rodiče na košt, si přišli na své ve výtvarné dílničce. Vyznavače destilátů i milovníky jídla obveselovaly dlouho do noci hudební skupiny Sory a Fata Morgána.