Rybízové pálence udělil diplom a titul Šampion nejlepší český destilát roku 2022 Czech National Spiritis Competition (CNSC).

„Je to nejvyšší ocenění, které mohl český destilát v České republice získat. Pro nás bylo velmi důležité, že předložené destiláty nehodnotila jenom česká porota, ale i mezinárodní. Hodnocení se zúčastnila i prestižní slovenská organizace,“ řekl ředitel CNSC Martin Krupička.

Nejvyšším partnerem soutěže byla kancelář prezidenta republiky, zmínil.

Tradiční předsilvestrovskou akci v areálu Živé vody na Modré si nenechalo ujít pět stovek dospělých a dětí.
Předsilvestrovská oslava mezi rybami a pratury na Modré

„Neméně důležité je, že pálenice Skanzenu Modrá obdržela od diplomatického klubu Československého ústavu zahraničního děkovný list a pamětního Stříbrného lva, kterého pro palírnu Skanzenu Modrá převzal v Praze za destilát z černého rybízu (47%) jeho ředitel Josef Hájek,“ přiblížil ředitel CNSC Martin Krupička ocenění, které se uděluje ve výjimečných příležitostech, a to jednou za rok od roku 1920.

Letos se tak stalo za významný počin v oblasti českého destilátu.

Bronzovou medailí byla Czech National Spiritis Competition poctěna čtyři a čtyřiceti procentní rynglovicová a jahodová pálenka, 47% slivovice a také třešňovice.

„Díky zmíněnému ocenění jsme se dostali do povědomí milovníků ušlechtilých destilátů nejen z České republiky. Lidé mají o naše pálenky zájem. V našem hotelu, zejména na slivovicové stezce si je mohou v klidu užít se svými přáteli a kamarády,“ nechal se slyšet ředitel Hotelu Skanzen Modrá Josef Hájek.

S pousmáním dodal, že to bylo poprvé v historii České republiky, kdy nejlepším destilátem se stala pálenka z černého rybízu, nikoliv slivovice ze švestek nebo hruškovice. Kvas černého rybízu proměnil páleničář Jiří Mareček ve tři sta půllitrových lahví rybízového destilátu.