Mužskou krásu bude ve čtvrtek od 16.30 hodin vyvažovat desítka nejkrásnějších dívek Slovácka. Všichni společně pak budou prodávat valentýnské dárečky, vyrobené klienty Domova zdravotně postižených na Velehradě. Milan Nevosad poskytl před svým příjezdem na střední Moravu Deníku exkluzivní rozhovor.

Dosud jste všude uváděl, že jste nezadaný. Nezměnilo se něco a přijíždíte nezadaný i na Moravu?

Zatím se nic nezměnilo. Uvidíme, jak to bude vypadat později.

Valentýn je svátkem mladé generace. Generace vašich rodičů zažívala spíše Mezinárodní den žen, který se slavil v podobném ročním období. Slýchával jste od vašich rodičů či prarodičů o něm a myslíte, že tyto svátky mají něco společného?

Upřímně si myslím, že tyto dva dny nemají nic společného. Svátek svatého Valentýna je svátek zamilovaných a MDŽ je den, kdy by měly být ženy obdarovány květinami.

Jak dlouho jste byl zatím nejdéle zamilovaný?

Přibližně šest měsíců.

Zamilujete se snadno?

Zamilovat se není snadné. Dotyčný člověk vás musí zaujmout, něčím oslnit a asi by měla přeskočit jiskra.

Jaký vidíte rozdíl mezi zamilovaností a přátelstvím?

Přátelství je vztah, který je mezi dvěma lidmi. Mají k sobě důvěru, svěřují se s problémy a starostmi, navzájem si pomáhají, dokážou udržet tajemství.

Zamilovanost je vztah mezi dvěma lidmi, je intimnější, je o vzájemné toleranci a důvěře. Charakter dělá také své. Podle mě by tam měla být i takzvaná „chemie".

Ve vašem programu je i návštěva Domova zdravotně postižených na Velehradě, kde se potkáte s handicapovanými dívkami. Při samotné valentýnské akci v Centro Zlín budete prodávat spolu s dívkami jejich valentýnské výrobky a výtěžek tohoto prodeje půjde v jejich prospěch. Měl jste v roli Mr. Czech Republic možnost podpořit nějaký charitativní projekt?

Ano měl, již dříve před soutěží. Byla to charitativní akce Zumba charity tour aneb Přijďtančipomáhej.

Co pro vás vůbec znamená charita?

Pro mě znamená hodně. Je to věc, jak pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. Vykouzlit úsměv na tváři, to je něco, co vás zahřeje u srdce a víte, že jste pomohli něčemu dobrému, více než dobrému, pomohli jste postiženým dětem i lidem, ať už mentálního či fyzického postižení. Popularitu je moc dobré využít v tomhle směru, nemyslet jen sami na sebe, ale na ty, co to nejvíce potřebují.

V jednom z rozhovorů jste se nechal slyšet, že by vaše dívka vedle krásy, inteligence a smyslu pro humor měla být krásná především uvnitř. Za jakou dobu se podle vás dá vnitřní krása poznat?

To je individuální, u někoho to je třeba krátce, u někoho zase to je delší doba.

Soutěž Mr. Czech Republic je ve stínu České MISS. Můžete ji blíže představit a jak jste se k ní dostal?

Soutěž Mr. Czech Republic je jiná než soutěž Muž roku. Hodně lidí si myslí, že jsem Muž roku, ale vyhrál jsem soutěž Mr. Czech Republic. V té vítěz odjíždí na celosvětovou soutěž Mr. World. Přičemž v soutěži Muž roku vítěz odjíždí na Mr. International a pak až má možnost absolvovat Mr. World. K této soutěži jsem se zčásti dostal přes svoji kamarádku, která byla loňskou finalistkou České Miss. Jinak jsem se do ní přihlásil úplně sám.

Pro veřejnost tuto soutěž objevil před dvěma lety Josef Karas svým druhým místem na Mr. World. Pomohl vám nějak konkrétně a čím?

Ano, pomohl, cituji ho: „Jediné, co poradím, je, užij si to naplno, je to velká zkušenost do života, která se nebude opakovat." Tohle jediné mi řekl a musím říct, že měl naprostou pravdu!

Za sebou máte skoro tři měsíce v roli Mr. Czech Republic. Jak moc vám změnila tato soutěž život? Co jste vedle světového finále za ty tři měsíce stihl a jak se vám daří v modelingu?

Byla to pro mě ohromně velká změna v životě. Když si vzpomenu na casting soutěže a jak jsme tam stáli v řadě a čekali na vyhlášení vítěze, bylo to neskutečné… No a nakonec, když mě vyhlásili, nemohl jsem tomu uvěřit, pořád jsem si myslel, že je to sen či nějaký vtip, ale byla to realita. Nemohl jsem tomu uvěřit do druhého dne, bylo to tak emočně silné, že jsem si to uvědomil den poté. Hned po návratu z Mr.World jsem se zúčastnil posledního castingu České Miss pro rok 2013, kde jsem byl jako porotce, dále pak semifinálového kola, kde jsem byl také jako porotce. Jinak jsem se spíše více věnoval rodině a ostatnímu.

Co vůbec říkáte na soutěže krásy dívek a mužů. Je mezi nimi velký rozdíl a v čem? Co by měly sledovat a hodnotit soutěže pro dívky a co pro muže?

Dle mého názoru, soutěž dívek je více sledovaná než soutěž mužů. A navíc společnost není tolik zvyklá sledovat soutěž krásy mužů, protože muži, jak je předpokládáno, jsou ráznějšího typu, takže jsou více vidět u všelijakých sportů. Ale musím říct, že to tak úplně už není znát, i soutěž mužů je náročná. Třeba například u mě, na Mr.World jsme absolvovali boot camp alias vojenský výcvik.

V čem spočíval?

Bylo to fyzicky náročné, navíc byla zima a pršelo. Spočíval v tom, že byla pro nás vytvořena dráha s různými nástrahami, překážkami, podlézání a dalších věcí.

Ve svém dosavadním životě jste se věnoval hodně sportu, hlavně hokeji. Jaké úrovně jste dosáhl a stále ještě hrajete?

Ano, hrával jsem hokej. Byl to můj životní sport a to je i nadále. Poslední kategorií byli junioři. Skončil jsem v roce 2010. Vystřídal jsem několik týmů. Jelikož pocházím z města aut, tak v Mladé Boleslavi jsem hrál do patnácti let, poté jsem šel na dva měsíce do Nymburka, dále jsem dostal nabídku hrát za extraligový tým Hradec Králové, kde jsem působil několik měsíců. Během měsíců leden, únor roku 2008 jsem odešel do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde jsem odehrál zbytek sezony. V tomto roce jsem se poprvé rozhodl ukončit svoji hokejovou kariéru, ale po přemlouvání spoluhráčů a trenéra z Benátek jsem se během velkých prázdnin opět vrátil k hokeji. V tomto týmu jsem zůstal až do roku 2010, kdy jsem s definitivním rozhodnutím ukončil kariéru hráče.

Hokej je poměrně tvrdý sport, který si s modelingem příliš netyká. Nebo se mýlím?

Přesně tak, jsou to odlišné věci. Hokej je tvrdý sport. Modeling? To je souboj krásy.

Kolik času strávíte týdně v posilovně?

Abych pravdu řekl, naposledy kdy jsem byl v posilovně, to bylo těsně předtím, než jsem skončil s hokejem. Poté jsem měl úraz s ramenem a důsledky mám až do teď. Ale jak jsem mohl vyhrát, aniž bych chodil do posilovny? Formu jsem si udržoval tancem, zumbou. To je moje naplnění volného času, posiluju tím a udržuji si tak postavu. Ale samozřejmě jsem do posilovny musel začít chodit, ať už kvůli soutěži, tak už kvůli sobě samotnému.

Kolik času věnujete denně své úpravě, než vyjdete na ulici? Musíte na sebe dbát hodně?

Kolik času? Trochu se tomu musím zasmát, protože nejsem ten typ kluka, který by až moc o sebe pečoval. Denně mi stačí tak patnáct minut, než vyjdu na ulici.

Jaký je váš názor na metrosexuály?

S pár metrosexuály jsem se setkal. Jsou to prostě lidi, kteří o sebe pečují víc než dost a řeší co si obléknout. Jinak já osobně s nimi problém nemám.

Jaký preferujete styl oblékání a musel jste upravit se ziskem titulu svůj šatník?

Vytříbený styl oblékání nemám, mám rád sportovní styl, pro volný čas, do společnosti. Navíc jsem tanečník, takže i taneční styl oblékání. Jinak jsem svůj šatník nemusel tolik obměňovat.