Aby děti nemusely svým rodičům závidět zábavu na maškarním plese, který se v kulturním domě uskutečnil před týdnem, mohly si během soboty 29. ledna náležitě zařádit v maskách při hudbě a zpěvu Hany Svobodové, ředitelky Domu dětí a mládeže Matýsek Napajedla, a její dcery Kristýny. Karneval, který se uskutečnil v režii skupiny kudlovických maminek, zpestřily malé tanečnice z kudlovické malotřídní školy, ale také ukázky renesančního tance se šátečky a španělského křepčení v podání Michaely Hudcové a Hany Slačákové z napajedelské skupiny historických tanců.

Na tanečním parketu ožily nejrůznější pohádkové postavičky. Nejedna maminka byla pyšná na tu svoji Karkulku, princeznu, žabičku, indiánku, kominíčka či čaroděje, pro něž po večerech připravovala kostým. „Hodnotit nejlepší masku bylo pro porotu z řad rodičů velmi obtížné. Proto se nakonec rozhodla, že vyhrálo všech osmdesát zúčastněných dětí, které si domů odnášely diplomy a drobné dárky,“ informovala moderátorka karnevalu Barbora Havlíková.

Dětský karneval nebyl první akcí pořádanou kudlovickými maminkami. „V říjnu jsme pro naše ratolesti uspořádaly lampionový průvod, na němž se podílela i základní škola, a na Silvestra bruslení a soutěže na hřišti,“ vyjmenovala Havlíková.Pochvalu za práci s dětmi si maminky vysloužily od starosty Kudlovic Zdeňka Jabůrka. Ten se pochlubil nedávnou tříkrálovou pexesiádou s přespáním dětí na radnici, kterou uspořádala kulturní komise obce.