To však Nejedlý opakovaně odmítl, jak v rozhovoru pro Lidové noviny, tak v interwijů pro Slovácký deník.

Politicky činný jste začal být až po své čtyřicítce, řekněte, bylo to třeba vám, úspěšnému sportovci a byznysmenovi?

Já jsem se díky svým pracovním a podnikatelským aktivitám setkával a setkávám se spoustou lidí, a to jak z oblasti byznysu, tak i politiky. Vždy jsem hodně cestoval a chtě nechtě porovnával jak některé věci fungují u nás a jinde, jaké kdo používá recepty a jaké má pak výsledky. Jak je možné, že máme tolik schopných a šikovných lidí a nakonec sebelepší nápad či projekt končí na bratříčkování a šlendriánu.Vždycky jsem si říkal, že to tak prostě je a těžko s tím hnout jinak, než že sám budu dělat věci tak, abych se za nic nemusel stydět. Ale stejně mi to nikdy nedalo a kde jsem nějak pomoct mohl, snažil jsem se udělat něco ve prospěch věci. A zásadní impuls pro mne bylo setkání s Milošem Zemanem, člověkem,kterého si nesmírně vážím a mám tu čest považovat se za jeho přítele. Pochopil jsem, že slušnost a chuť pracovat pro druhé nejsou jen fikce a rozhodl jsem se jej a vznikající stranu podpořit. Když už pak v nějaké politické straně jste, nemůžete jen kibicovat zezadu, ale je třeba i nasadit vlastní kůži.No a to já se rozhodl udělat v rodných Kunovicích.

Určitě jste však musel počítat s tím, že i vaše osoba v souvislosti se spolupodílnictvím ve společnosti Lukoil Aviation, vzbudí kontroverzní reakce médií a části veřejnosti. Ne?

Ale samozřejmě. Nejsem žádný ignorant a shodou okolností řada mých přátel i rodinných příslušníků má co dočinění s médii ať už kvůli byznysu, politice , nebo dokonce šoubyznysu. Takže jsem netušil, ale věděl, co přijde.Naši političtí oponenti by byli úplní amatéři a to oni nejsou, kdyby se nepokusili zkreslit fakta, jež se tak nabízejí….V kostce tedy, Lukoil, ani Lukoil Aviation žádné peníze nedávaly a neměly s tím nic společného. Šlo o mé osobní peníze z mého osobního, soukromého účtu.

Můžete tedy prozradit, kolik jste investoval do své předvolební kampaně v Kunovicích?

Na to rád odpovím. Je to v řádu desetitisíců.

Jaké vazby, mimo těch přátelských Vás pojí s Miroslavem Šloufem a jak dlouho se znáte?

Známe se zhruba od roku 2002, to už Miroslav Šlouf nebyl šéfem poradců Miloše Zemana. Někdo nás někde seznámil. Je docela legrační, že se prostě s někým někde seznámíte a pak to skončí velkým přátelstvím. Tomu ovšem předcházelo ještě několik víceméně náhodných setkání a vzájemných diskuzí. Vlastně i díky jeho osobě vím, jaký může být rozdíl mezi mediálním obrazem a skutečností. V Mirkově případě až propastný. A jedno vím jistě: on sám na tom nemá nejmenší díl viny! Novináři mají při vší úctě pochopitelnou snahu věci pro zestručnění zjednodušovat. No a jak jednou chytnete nálepku, tak už ji prostě máte…

Takže zpět k naší otázce…

…sdílíme společné kanceláře v Praze. Pro upřesnění , v těchto kancelářích sídlí některé mé firmy. Já po všem mém cestování a neustálé práci našel v Mirkovi člověka, jenž mi pomohl se znovu v naší republice zorientovat. Vážím si toho. Vážím si ho.

Nevadilo Vám, že právě Šlouf, vzhledem k jeho předlistopadové minulosti, vzbuzuje odmítavé reakce lidí a je velkou částí veřejnosti vnímán negativně?

Na to jsem myslím už dostatečně odpověděl. Najděte mi někoho se Šloufovými schopnostmi, neskutečnou pracovitostí a image Karla Gotta a třeba změníme ve straně postoj.

Pokud se dostanete do zastupitelstva Kunovic, myslíte, že pak v souvislosti s vaším napojením na podnikatelské subjekty v Rusku, bude moct kunovická městská pokladna počítat také s přílivem investic od nich?

To je pořád dokola. Kunovice, stejně jako jiné obce potřebují realizaci mnohých projektů a tudíž i spousty peněz na ně. Samozřejmě díky mým kontaktům a vazbám je pro mne spousta věcí snadněji prosaditelných, ale tak jako celou stranu SPOZ nesponzoruje žádný ruský subjekt, tak ani v případě Kunovic nevím o nikom v Ruské federaci, kdo by se už teď třásl nedočkavostí jak do jednoho Moravského města nasype miliardy. Na druhou stranu podpora podnikání je jednou z našich priorit v komunálních volbách v Kunovicích. A je jedno zda podnikatelé budou Češi, Rusové nebo Keňani.

Nejste v Kunovicích stále, pendlujete mezi několika místy, proč si myslíte, že za této situace byste mohl být v zastupitelstvu města přínosem. Nebo byste kvůli případnému úspěchu ve volbách začal trvale bydlet na Slovácku?

Ano, jsem lídrem kunovické kandidátky SPOZ. Není to z mé strany neuvážený krok a jsem si velmi dobře vědom, že mi konkurencí bude předhazováno, že trávím spoustu času v Praze, takže : ..“co já su vlastně zač..“. Já jsem velmi aktivní člověk a branže, ve které podnikám se holt dělá v Praze. Kunovják jsem a zůstanu. Moc dobře si uvědomuji, kde a jak se rozhoduje o potřebách obcí celé naší země. Já do Prahy jezdím tak, jako tak, nikdo mne jen tak ze dveří nevyhodí, znám spoustu lidí a znám i potřeby lidí v Kunovicích. Myslím že tohle je dobrá kvalifikace. Namlouvat lidem, že v dnešní aktivní době je nejlepší kandidát ten, co sedí doma na zadku, je trochu archaický pohled na svět. Svět je v pohybu, lidi taky a Kunovice nejsou ostrov v oceánu.

Co byste vlastně považoval za svůj osobní volební úspěch? Starostovské křeslo, nebo pouhou účast SPOZ v zastupitelstvu měs ta?

Za svůj osobní úspěch bych považoval úspěch SPOZ v komunálních volbách v Kunovicích, to je účast strany v zastupitelstvu měs ta.