Na březích dvou vodních ploch rozbalilo 18 hodin své nádobíčko osmdesát šest rybářů ze Zlínského a Jihomoravského kraje a sbalilo je až v neděli úderem deváté hodiny.

Aby tropická noc příslušníkům Petrova cechu rychleji ubíhala, doprovodila je na závody řada rodinných příslušníků a kamarádů, kteří nejen pozorně sledovali, jak ryby berou či neberou, ale také poslouchali historky rybářů o jejich největších úlovcích. „O půl osmé večer mně uvízl na háčku kapr o délce 48 cm, asi jeden z prvních na těchto závodech. Ale na vítězství to asi stačit nebude. Loni na mě zbyla bramborová medaile, tedy čtvrté místo," svěřil se čtrnáctiletý Velehraďan Radim Rouzek.

V Archeoskanzenu Modrá si připomenuli už pojedenácté letní slunovrat.
V žáru slunce a ohně bylo slovanské opevněné sídliště na Modré

Ani letos výsledky nočních závodů neukázaly, jaké ryby se v Konventním rybníku a mokřadu Žabinec prohánějí. „Měl jsem políčeno na metrové zlatého sumce, který tu byl před dvěma roky vysazen, ale neulovil jsem ani jednu bílou rybu, natož pak sumce," řekl s úsměvem rybář Karel Formánek.

Kolem půl desáté večer po stezce kolem vodních ploch a lovících rybářů proběhlo na dvě stě běžců a běžkyň se svítícími čelenkami, kteří se ve Starém Městě zúčastnili prestižního běžeckého závodu Nigt Trail Run. Rybáři a jejich přátelé je náležitě povzbuzovali.

Mladí hasiči nebojovali při soutěži O pohár starosty OSH Uherské Hradiště lstí a zradou, ale fair play.
Mladí hasiči se utkali o poháry na náměstí slovácké metropole

Nejdelší kapr, 52 cm dlouhý, skončil v dětské kategorii na háčku Filipa Macha. Nejdelší rybu ulovila Jarmila Sedláčková z Traplic, členka místní organizace Českého rybářského svazu v Osvětimanech. „Byl to amur o délce 63 cm. Na Modré jsem na závodech poněkolikáté, ale zatím jsem na nich nezabodovala. Až letos. Domů si za prvenství odvážím rybářské křeslo," radovala se paní Jarmila. Rybářské křeslo si do Osvětiman odvážel i její kolega Ondřej Šmukař (29) za uloveného úhoře o délce 61 cm. Na háčku mu skončil sumec dlouhý 51 cm a diplom za vítězství si odnesl i v kategorii nejdelší bílá ryba.

„Rybářský naviják, který jsem za ni dostal, jsem na pomyslném stupni pro vítěze předal klukům, kteří lovili vedle mě a na háčku jim skončila stejně dlouhá bílá ryba. Všechny ryby, které jsem v noci ulovil, skončily těsně po vyhlášení výsledků v Konventním rybníku," ochotně utrousil ostřílený rybář Ondřej Šmukař.

Návštěvníci si přišli v sobotu v areálu Slováckého aeroklubu a leteckého muzea Kunovice na své.
Military den v Kunovicích přilákal navzdory vedru tisíce lidí