VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nedovolme ztrátu dalších čtyř let , tvrdí kandidát na senátora Libor Lukáš

ROZHOVOR / Ve druhém kole senátních voleb se volí třetina Senátu ve 27 volebních obvodech, a protože v prvním kole volby získali jen dva kandidáti více než 50 procent hlasů nutných ke zvolení, uskuteční se dnes od 14. do 22. a zítra od 8. do 14. hodiny kolo druhé. Do 2. kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil Patrik Kunčar s 33,39 a Libor Lukáš s 27,21 procenta hlasů.

12.10.2018
SDÍLEJ:

Libor LukášFoto: Archiv L. Lukáše

Patrik Kunčar vás v prvním kole porazil o zhruba 2 500 hlasů, je to podle vás výrazná ztráta, kterou nebude snadné zlikvidovat, nebo se vám již podařilo přichystat strategii, jejíž pomocí tento rozdíl rychle smažete?
Především chci poděkovat za více než 11 300 hlasů od těch, kdo ve mně vidí šanci na změnu – na to, že v Senátu bude někdo, kdo pro region opravdu něco reálného udělá. Zhruba 2 500 hlasů rozdílů není ani málo a ani moc. Řečeno sportovní terminologií, pořád je to ve druhém poločase hratelné. Věřím, že se mi podaří zmobilizovat nejenom ty, kteří už mi hlas dali, ale i další voliče. Protože v zájmu nás všech není pokračování politické dominance lidovců. Neměli bychom si dovolit stagnaci a ztratit další čtyři roky tím, že v Senátu bude opět sedět “někdo”, kdo pro Slovácko, Otrokovicko, Slavičínsko a jižní Valašsko mnoho neudělá, a nebude schopen v Praze za nás viditelně bojovat.
 
Po zkušenostech z minulých senátních voleb je předpokladem, že se druhého kola zúčastní méně voličů než kola prvního, považujete to za svou výhodu, popřípadě jak si s touto skutečnostní chcete poradit?
Obecně malá účast u voleb do Senátu je způsobena špatnou zkušeností lidí s tím, jak jimi zvolení zástupci pracují. Často o nich slyší jen před volbami, případně je vidí pouze stříhat pásky. S tím jde udělat jen jedno – posílat do Senátu lidi, kteří mají výsledky, dělají věci naplno a hájí svůj region. Pokud bude takových senátorů většina, pak se účast určitě sama přirozeně zvýší.


 
Sázíte na kontaktní kampaň, navštívil jste nespočet veřejných akcí, čím vás tento způsob prezentace obohatil a v čem podle vás tkví jeho stinné stránky?
Na kontaktní kampaň, nebo lépe řečeno na práci v terénu, jsem vsázel vždy – nejen jako politik. Nejsem ten, kdo by seděl na zadku v kanceláři či trávil dny na schůzích. Potřebuji věci vidět v reálu, bavit se s lidmi, znát jejich názory, problémy. A taky znát zpětnou vazbu – tedy to, čeho se řada lidí bojí. Pokud bych měl zmínit nějakou stinnou stránku, pak snad jen velká časová náročnost. Ale pokud chceme něco opravdu udělat, rychlá a snadná řešení neexistují.
 
V politice se pohybujete dlouho a máte řadu zkušeností, v čem si myslíte, že máte jako kandidát na senátora oproti Patriku Kunčarovi navrch?
Mám výsledky. Ve vedení kraje se mi podařilo napojit náš region na dálniční síť. Na toto tempo se už nikomu nepodařilo navázat, až se výstavba dálnic v podstatě zastavila. Teď se jako předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě snažím vše znovu rozhýbat. Podařilo se nám například odstranit spoustu překážek, které bránily pokračování výstavby druhé části dálničního obchvatu Otrokovic, což je součást důležité D55. Díky naší petici, pod kterou se podepsalo přes 17 000 lidí, se Senát konečně zabývá změnami těch zákonu, které brání výstavbě – nadneseně řečeno, upraví se tak, aby křeček polní neměl větší práva než člověk. Aby hrstka aktivistů nemohla do nekonečna blokovat strategické investice státu.
Naproti tomu Patrik Kunčar v Senátu mnoho neudělal – sám osobně nepředložil žádný návrh zákona či jeho změny. Nejlépe jeho přínos k řešení problémů našeho regionu vystihuje jeden fakt – patří k desítce nejčastěji absentujících senátorů. Prostě jako senátor nebyl moc vidět ani slyšet. Vzhledem k jeho kumulaci funkcí starosty i senátora, to ani jinak dopadnout nemohlo…

V případě vašeho zvolení do senátorské pozice, jaké téma tam považujete řešit jako svoji prioritu a proč právě to?
Celou svou profesní kariéru mám jednu hlavní prioritu – výstavbu klíčové dopravní infrastruktury. Dálnice, moderní železnice a terminály považuji za základ hospodářské politiky, bez kterého se dá cokoliv dalšího dělat jen obtížně. Takže v tom budu pokračovat. Je nutné dotáhnout do konce změny příslušných zákonů, které umožní zvýšit tempo výstavby a zlepšit tak kvalitu života nás všech. Výstavba a modernizace infrastruktury se musí stát opravdovou prioritou ČR. Nestačí o tom jen dokola mluvit.


 
Získal jste podporu sociálního demokrata a někdejšího hejtmana Stanislava Mišáka, jaké další osobnosti máte v zádech?
Mám podporu mnoha lidí, což mě velmi těší a vážím si toho jako důkazu, že se věci snažím dělat naplno a poctivě, neschovávám se a nebojím se dělat i z krátkodobého pohledu nepopulární věci. Kromě Stanislava Mišáka mě podporuje také rektor zlínské univerzity profesor Petr Sáha a řada dalších osobností z jednotlivých regionů. Na mou stranu se přiklánějí i někteří soupeři z prvního kola. No a vzhledem k tomu, že mám pro senátní volby podporu osmi stran a hnutí, patří mezi podporovatele i například předseda hnutí STAN Petr Gazdík či předseda občanských demokratů Petr Fiala, dála prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, ale třeba i výborný hospodský Hynek Roch z Uherského Brodu…
 
Na co byste chtěl slyšet od svého konkurenta Patrika Kunčara odpověď?
Stačila by jen jednoduchá odpověď na otázku, co hmatatelného pro náš region udělal a co pro nás v Praze vybojoval? Jaké jsou konkrétní výsledky jeho práce?

Vizitka Libora LukášeDo druhého kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil ze druhého místa Libor Lukáš, když obdržel 27,21 procenta (11 308) hlasů. Kandiduje za stranu Soukromníci. Je mu 56 let a povoláním je manažer. Bydlí v Pitíně. Je bez politické příslušnosti a jeho navrhovatelem je Strana soukromníků ČR. Do politiky vstoupil, když byl v komunálních volbách v roce 1994 zvolen za ODS do Zastupitelstva obce Pitín. V roce 2000 byl zvolen do Zastupitelstva Zlínského kraje a následně se stal náměstkem hejtmana.

V letech 2004 až 2008 působil jako hejtman Zlínského kraje za ODS.

Autor: Pavel Bohun

12.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Nákupčí 23 000 Kč Nákupčí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zajišťování materiálu pro výrobu, tvorba objednávek, komunikace s dodavateli v tuzemsku i zahraničí, vedení poptávkových řízení o cenách, analýza cenových nabídek, zajištění smluvních vztahů, kontrola skladových zásob a jejich optimalizace, zajištění dopravy a dokladů k zásilkám, proclívání zásilek, vyřizování reklamací, SŠ/VŠ vzdělání ekonom. nebo tech. směru, obdobná praxe výhodou, velmi dobrá uživatelská znalost MS Office (znalost IS Helios výhodou), znalost AJ min. na úrovni B2, velmi dobré komunikační a vyjednávací schopnosti, samostatnost, pečlivost, zodpovědnost, flexibilita, příjemné vystupování, schopnost týmové práce, pozitivní přístup k řešení problémů, zaměstnanecké výhody, prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, pouze životopis na e-mail. Pracoviště: Evpú defence a.s., Jaktáře, č.p. 1781, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Lucie Řezáčová, +420 572 557 542. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladový manipulant. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: práce ve skladu s potrtavinář. zbožím, průkaz na VZV podmínkou, kontakt telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Roxell, s.r.o. - prac., Na Záhonech, č.p. 1482, 686 04 Kunovice. Informace: Igor Jarka, +420 603 229 862. Obchod - Obchod Nákupčí 23 000 Kč Nákupčí Mistr výroby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: nákup materiálu, práce vhodná pro ženy, prémie, příspěvky na oběd. Pracoviště: Mion kovo s.r.o., Za Mlýnem, č.p. 1578, 687 25 Hluk. Informace: Miroslav Ondra, +420 777 908 966. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 16 760 Kč Odborní účetní finanční a investiční účetní. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16760 kč, mzda max. 25230 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené, profesní životopis a kopii dokladu nejvyššího dosaženého vzdělání do 14.12.2018 poštou nebo e-mailem. Pracoviště: Sociální služby uherské hradiště, příspěvková organizace - sídlo, Štěpnická, č.p. 1139, 686 06 Uherské Hradiště 6. Informace: Lenka Čechalová, .

Videosouhrn 7.–9. prosince 2018

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

NAROZENINY. Každé písničkové přání mužských a ženských sborů vyvolávalo v hledišti ovace.
26

Mužskému sboru z Nedakonic gratulovali zpěváci v kiltech i svůdné Afričanky

Hasiči u Starého Města vyprošťovali zaklíněného řidiče

Tři zraněné pasažéry ze dvou osobních automobilů si vyžádala jejich dopravní nehoda, která se stala v sobotu kolem 19.30 hodin nedaleko Starého Města na silnici I/50 ve směru na Brno.

Adventní večer Marie Zelené: lidé obdivovali šaty pro Prahu, Bratislavu i Tatry

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Více než důstojnou kulisou 10. ročníku módního, společenského a uměleckého večera návrhářky Marie Zelené byla v sobotu 8. prosince dvakrát diváky zcela zaplněná sportovní hala v Ostrožské Nové Vsi. Velký zájem byl o odpolední i večerní program.

Juroška: Měl jsem v brance prsty. Chci se klukům omluvit

Celou podzimní sezonu patřil k tomu nejspolehlivějšímu, co má kouč Slovácka k dispozici. O zápase v Olomouci, ale nebude krajní bek mužstva z Uherského Hradiště vyprávět s nadšením. Jan Juroška se přimotal u první branky a jeho tým už po šesti minutách prohrával. O své chybě dobře věděl a nehledal žádné výmluvy.

Základní škola v Dolním Němčí slaví 45leté jubileum

Na svoji dobu nezvykle rozsáhlý a moderní areál Základní školy v Dolním Němčí nebyl sice ještě kompletně hotový, když v něm na prahu nového školního roku, 3. září 1973, přivítal jeho tehdejší ředitel Vlastimil Novák 542 žáků. Nešlo však ale pouze o ty místní. Škola se stala domovskou také pro žactvo druhého stupně ze Slavkova, Horního Němčí a Boršic u Blatnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT