Za 21 milionů korun přestavěli radní bývalou školu na dům s 24 chráněnými byty. První senioři se mají nastěhovat již v prosinci

„Začali jsme budovu přestavovat v roce 2006. V říjnu letošního roku prošla budova kolaudací a zanedlouho se už nastěhují první obyvatelé,“ poznamenal Němeček.

Z celkem dvaceti přihlášených seniorů začne v bytech o ploše třicet metrů čtverečních polovina bydlet ještě v prosinci. Stavbu bytových jednotek pro důchodce pomohl Nedachlebicím zaplatit stát. Z celkové částky 21 milionů korun uhradilo ministerstvo pro místní rozvoj 19,2 milionu korun.

Přestavbu školy, která sloužila jako ubytovna, obyvatelé vesnice vítají. Vedle zástupců radnice a kraje se na své nové domovy přišli podívat i sami senioři. „Myslím, že se nám tady bude dobře bydlet. Budeme tu mít svoje soukromí a také potřebné služby,“ pochvalovala si včera Bohumila Cvrčková z Nedachlebic.

Služby pro obyvatele nového domu, kteří do Nedachlebic míří i z okolních obcí, má na starosti uherskohradišťská Česká katolická charita. „Budeme zajišťovat potřebné sociální služby, a to nejprve v dopoledních a odpoledních hodinách. V případě potřeby jsme připraveni je zajistit po celých čtyřiadvacet hodin,“ uvedl ředitel charity v Uherském Hradišti Jiří Jakeš.

Pracovníci a dobrovolníci charity na Uherskohradišťsku zajišťují sociální služby ve dvou domech pro seniory, jedenácti domech s chráněnými byty a pro rodiny v osmačtyřiceti obcích.

Přečtěte si také:

Bánov: pobyt v domě je pro seniory drahý

Kraj patří v péči o seniory mezi nejlepší