Ačkoli pohřeb proběhne v Praze, Abrhámovy ostatky budou uloženy na hřbitově v Kunovicích na Uherskohradišťsku. S informací přišel v sobotu server Blesk.cz.

Abrhám zemřel 16. května v mělnické nemocnici, kde podlehl zápalu plic. Obřad proběhne o tři týdny později v pražském kostele sv. Anežky České – na místě, kde se známý herec před rokem loučil se svou manželkou Libuší Šafránkovou.

Vedle své manželky však Abrhám ležet nebude. Zatímco libuše Šafránková odpočívá v hrobě ve Šlapanicích na Brněnsku, ostatky známého herce budou převezeny na hřbitov v Kunovicích, kde jsou pochovaní jeho rodiče.

„Mluvil jsem s rodinou, chtěli připravit hrob v Kunovicích, aby tam pak Pepíka rovnou převezli, takže proto se určil až pozdější termín pohřbu. To uložení tam bude asi ještě v pondělí,“ sdělil Blesku zdroj, který si nepřál být jmenován.

Radnice v Kunovicích na Uherskohradišťsku už také dříve zřídila pietní místo, kde se lidé mohou přijít s Josefem Abrhámem rozloučit. Kondolenční místo se nachází v budově Staré školy.

Na oblíbeného českého herce ve čtvrtek vzpomínali i lidé v nedalekém Uherském Hradiště. Tamní kino Hvězda promítalo jeho filmy Člověk proti zkáze, Svatební cesta do Jiljí, ELFilm nebo Dokonalý muž, dokonalá žena.