„Před víkendem pravidelně nakupuji pro celou rodinu, takže možnost zakoupit čerstvou zeleninu na tržnici bych uvítala i v pátek. Také z toho důvodu, že v sobotu to většinou stíhám jen tak tak, to už většinou vařím, uklízím a podobně," vyjádřila se k plánovanému záměru Jarmila Kučerová.

A není ani zdaleka sama. Páteční prodej získal značnou podporu také v anketě, která se uskutečnila na stránkách Slováckého deníku. Z celkového počtu 262 hlasujících se 235 vyjádřilo, že by páteční provoz na tržnici využilo jakožto kupující, k tomu dalších šest by tuto variantu uvítalo z pozice kupujícího i prodávajícího. Jedenácti hlasujícím postačuje si nakoupit či prodávat na tržnici pouze ve středu a v sobotu, dalších devět uvedlo, že na tržnici nechodí vůbec. Vedení Uherského Hradiště novinku zvažuje i z důvodu dlouhodobě přetrvávající obliby zmíněné tržnice. „Například Selské trhy na Mariánském náměstí nevzbudily takový zájem, jaký jsme očekávali. Je patrné, že lidé stále preferují tržnici u vlakového nádraží. Ta má svou obrovskou tradici, specifickou atmosféru i sortiment. Zjistili jsme, že nechtějí trhy ani s přemírou doprovodného programu. Chtějí si hlavně nakoupit mrkev, ovoce, zeleninu či muškáty," nastínil „chutě" obyvatel Uherského Hradiště místostarosta města Ivo Frolec.

Právě Selské trhy se v centru města společně s doprovodným programem konaly tři roky, letos byly kvůli malého zájmu zrušeny. Tradici prostor poblíž vlakového nádraží pro účely drobného prodeje potvrdila také historička Slováckého muzea Blanka Rašticová. Trhy jsou s Uherským Hradištěm podle ní dlouhodobě neodmyslitelně spjaty. Již od samotného založení města v roce 1258 až do první republiky se údajně konávaly především na náměstích, do prostor u dnešního vlakového nádraží se přesunuly zhruba v polovině 50. let minulého století.

Po tržnici u vlakového nádraží se v současnosti pohybují dělníci a vylepšují její zázemí. Příjemnějšího vzhledu by se měla dočkat střecha, prodejní plochu oživí nové nátěry a využívání prostor zpříjemní také nové rozvody elektřiny. Ty poslouží jak pro využívání elektrických vah, tak i případně v souvislosti s plánovaným zavedením systému elektronické evidence tržeb. V neposlední řadě by se vylepšení mělo dočkat také tamější sociální zázemí. Celková výše současných investic do oprav tržnice se pohybuje kolem 300 tisíc korun.