První mikulášskou nadílku připravily svým klientům-seniorům pečovatelky staroměstského střediska Včelka senior care, které je poskytovatelem terénních sociálních služeb. Mikuláš s doprovodem přinesli klientům balíček s ovocem a perníčky. Při návštěvě seniorů v Domě s pečovatelskou službou Staré Město, domácnostech metropole Slovácka a okolních vesnic nemusel Mikuláš nahlížet do knihy hříchů.

„Žádné zlobení a neposlouchání ze strany babiček a dědečků se letos nekonalo, takže jsme je mohli všechny obdarovat,“ nechal se slyšet bělovlasý světec, jemuž souhlasně přikyvoval anděl s čertovským doprovodem.

„Všichni naši klienti byli z návštěvy Mikuláše a darovaných balíčků příjemně překvapeni a potěšeni, někteří dokonce tak, že Mikuláši zazpívali písničku. Zejména pro seniory, kteří jsou již z důvodu vysokého věku či zdravotního stavu upoutáni na lůžko, se jednalo o velmi příjemné zpestření dne,“ neskrývala radost Kristýna Horáčková, vedoucí staroměstského střediska Včelka.

Netajila se tím že organizace Senior care poskytuje své služby seniorům napříč republikou už několik let, staroměstské středisko Včelka je velmi mladé. Jeho rodný list se začal psát teprve v květnu letošního roku.

„Služby seniorům poskytujeme ve Starém Městě, Uherském Hradišti a v přilehlých obcích v okruhu do 20 kilometrů. Kupříkladu v Kunovicích, Ostrožské Nové Vsi, Velehradě, Zlechově, Boršicích, Buchlovicích, Polešovicích, Huštěnovicích, Babicích, Bílovicích, Topolné a v dalších obcích.“ informovala Kristýna Horáčková.

Šestičlenný kolektiv pečovatelek těší, že i přes krátkou dobu působení střediska zaznamenal již několik pozitivních zpětných vazeb od rodinných příslušníků svých klientů, což vnímá jako největší úspěch.

„Mikulášskou návštěvou a dárkem jsem byla velice mile překvapená a měla jsem z ní velkou radost,“ svěřila se paní Vlasta Ošancová.

Uherskohradišťská nemocnice
Vyhrožování útokem nemocnici se nepotvrdilo. Policisté podezřelého propustili
Kolář Augustin Krystyník z Nového Hrozenkova (vlevo) se stal Řemeslníkem roku 2019. Na snímku s vítězem v kategorii Firma roku Alešem Bakošem, jednatelem společnosti mmcité1 z Bílovic u Uh. Hradiště.
Firmou roku je mmcité 1 z Bílovic. Vyrábí městský mobiliář pro celý svět