O události, ze které si chlapec možná odnese trauma na celý život, informoval jako první Slovácký deník. „Chlapec šel se skupinkou kamarádů po chodníku mezi Pašovicemi a Prakšicemi. Když se chtěl vymočit, zastavilo u něj auto, ze kterého vystoupil muž. Chytl školáka za krk, ale hoch jej kousl do ruky.

Násilník ho nakonec pustil a utekl. Děti, které vše viděly, muže nedokázaly popsat, uvedly jen, že pachatel přijel v modrém osobním automobilu se žlutými prvky. Po neurvalci pátráme,“ poznamenala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Starosta Pašovic Jaromír Čáp tvrdí, že z doslechu se k němu donesly ještě dramatičtější informace. „Útočník prý chtěl chlapce strčit do auta, což se mu ale nepovedlo. Pro chlapce to musel být děsivý zážitek,“ podotkl Čáp .

Učitelka místní školy Marcela Chmelová, která událost oznámila na policii, již nechtěla případ komentovat. Podle zdroje blízkého zařízení, kde pracuje, ji rozladil fakt, že se o událost začaly zajímat některé televizní štáby a zpravodajové, kteří okolnosti případu zkreslili do bulvární podoby.

K podobné události došlo před časem také v Nivnici. I v tomto případě se po pachateli slehla zem. Policie žádá případné svědky, kteří by dokázali blíže popsat vozidlo pachatele nebo jeho osobu, aby kontaktovali kterékoliv pracoviště ochránců zákona.