Šlo o dvě z osmi smrtelných zranění, k nimž vloni na silnicích okresu Uherské Hradiště v rámci dopravních nehod policisté vyjížděli.

Srážek se tam celkově stalo 1259, což je o 158, tedy o bezmála 15 procent více než v roce 2021. Deníku to sdělila mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

„Nejvíce se bouralo v pondělí. Při dopravních nehodách bylo těžce zraněno 11 osob, 401 lidí utrpělo lehké zranění a osm jich utrpělo zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí.

Nejhorší jsou pondělky a odpoledne

Alkohol podle jejích slov policisté naměřili u 69 viníků karambolů. Častěji řidiči bourali v obcích. Takových kolizí evidují strážci zákona 635, mimo obec pak 624.

Zajímavé informace udává statistické zpracování dopravních nehod podle dnů v týdnu. Kdo čekal pátky, tak ty jsou až čtvrté v pořadí se 180 nehodami. Nejhůře prý na tom bývají pondělky, kdy se přihodilo 211 bouraček, v těsném závěsu jsou pak čtvrtky, kde se číslo zastavilo na 197.

Tragická nehoda u Bílan na Kroměřížsku, 17.12. 2022
Na silnicích v kraji loni vyhaslo 29 životů

Nejvíce dopravních nehod policisté zaznamenali v době mezi 16. a 17. hodinou. Nejméně v ranních hodinách, a to mezi třetí a čtvrtou hodinou.

„Ze statistických údajů vyplývá, že řidiči se málo věnují řízení a přeceňují své řidičské schopnosti. Důležité je soustředit se na svoji jízdu, nikam nespěchat, předvídat okolnosti a hlavně dodržovat pravidla silničního provozu,“ řekl vedoucí uherskohradišťských dopravních policistů, Robert Rampáček.