Čtvrtá letošní degustace s jedinečnou atmosférou „z gauče, v pohodlném oblečení, nebo třeba v pyžamu“ se uskutečnila o prvním dubnovém čtvrtku, tedy na apríla.

Ale o aprílový žert ze strany vinařů, vedoucího Šlechtitelské stanice vinařské Polešovice Zdeňka Habrovanského a majitele Dvoru Pod Starýma horama v Boršicích Petra Gottwalda rozhodně nešlo.

„V první části čtvrtečního večera jsem v on-line vysílání pohovořil o nových vyšlechtěných odrůdách v naší šlechtitelské stanici, Muškátu moravském, Mery, Floriánce a Sevaru. Pak představil Veltlínské zelené, Pálavu, Hibernal a Neronet nejmladší technolog v okrese, vinařsky vzdělaný Ondřej Gottwald ze Dvora Pod Starýma horama,“ přiblížil stručně degustaci na dálku doktor Habrovanský.

Při jejich vyprávění od 19. hodiny mohli vyznavači vinných moků ochutnávat doma vína z degustačních sad, které si ve zmíněných vinařstvích mohli objednat do konce března, a kurýrem Messenger jim byly doručeny domů.

„Sdružení Vinařů od Hradiště vzniklo loni v tuto dobu, kdy pandemie covidu výrazně omezila možnost prodeje vína. Vzhledem k tomu, že nepříjemná situace pro vinaře pokračuje i letos, tak se Vinaři od Hradiště rozhodli, že i letos budou vysílat on-line degustace pro své zákazníky a milovníky vína,“ sdělil Ivo Kaňovský, který se zasloužil o zviditelnění uherskohradišťských vinařů.

Živá degustace probíhá podle něj tak, že Vinaři od Hradiště na svých stránkách facebooku vždy zveřejní, kdy a které vinařství bude vysílat.

Milovníci vína si následně můžou objednat degustační sady po 1 dcl od druhu vína, které pak spolu s vinaři během živé degustace ochutnávají a hodnotí.

V 90minutovém vysílání představí vinaři 8 svých vzorků vín, ale i novinky, plánované akce a zajímavosti z vinařství.

„Minisérie má celkem pět online degustací, při kterých se vždy představí dva vinaři současně.

Další vysílání můžou milovníci vína sledovat živě na facebooku Vinaři od Hradiště, a to v pátek 16. dubna od 19 hodin. Svá vína budou prezentovat Vinařství Jakubík ze Zlechova a vinařství František Hrňa z Buchlovic,“ informoval Ivo Kaňovský.