„Těším se z toho, že jarmark otevřel stovkám lidí své brány za krásného počasí, které navzdory chladným nocím voní jarem i blížícími se Velikonocemi. V desítkách prodejních stánků nabízejí výrobci, řemeslníci a prodejci typické velikonoční zboží, jarní dárky, ale také speciality,“ nadšeně okomentoval lidmi oblíbenou akci s atmosférou jara a inspirovanou folklorními tradicemi Slovácka Josef Bazala, muž na postu Starého Města.

Kromě prodejních stánků s velikonočními symboly a suvenýry vyrostlo na náměstí Velké Moravy malé i velké pódium, na němž se odehrával pestrý kulturní program.

Jeho návštěvníky roztleskaly tři skupiny dětského folklorního souboru Dolinečka, soubor písní a tanců Dolina, cimbálové muziky Bálešáci, Špica, Dolinka, Dolinečka, mužský pěvecký sbor z Kunovic a ženský pěvecký sbor Nedakoňské srnky.

46. ročník vlčnovského koštu vína a nultý ročník ochutnávky kváskových chlebů
Ve Vlčnově poprvé ochutnávali s vínem i kváskový chléb
V pátek 5. dubna se vrátili čápi i do nově zbudovaného hnízda u staroměstské základní školy.FOTO: web kamera Základní školy Staré Město
Staroměstské hnízdo za stovky tisíc už má své první obyvatele

Kulturní program mistrně skloubil slovem místostarosta Starého Města Martin Zábranský.

Pro děti připravilo v Jezuitském sklepě staroměstské středisko volného času Klubko s folklorním souborem Dolina řadu velikonočních aktivit.

V polyfunkčním sále kostela sv. Ducha zase vtáhl návštěvníky trhu do tajů magie kouzelník Šeklin kouzelnickou Stage show. Jeho fantastické eskamotérství poznalo i Las Vegas. Nechyběl ani workshop pro děti.

„Cestujeme ze Slovenska domů, do Prahy. Máme sice namířeno na Velehrad, ale když jsme viděli ten dav lidí pod moderním chrámem Starého Města, nechtěli jsme si nechat ujít část kulturního programu, který se kolem poledne odvíjel na pódiu. Ochutnali jsme zabijačkové dobroty, trdelníky, perníky, ale také víno ze Slovácka. A co hlavně, poznali jsme srdce Starého Města,“ popsali pocity z jarmarku Pražané, Jindřich a Klára Vítkovi.

NA ZDRAVÍ. Chlapi na koštu v Kunovicích tvrdili, že ovoce je nejlepší v tekuté podobě.
Dobrá slivovice, slovácký elixír, v Kunovicích voněla i hřála